Pogledaj jedan post
Old 06.06.2011., 16:24   #1644
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Nakon koliko su ti ispale dlacice?

Meni je kod dermatologice kod koje sam isla prije, isti dan nakon tretmana otisla masa dlacica, kako bi prosla prstom, tako bi se skidale.


Kada sam otisla drugdje, nista, ni nakon 4 dana
Dlacice otpadaju otprilike nakon 4-10 dana. Ovisi o zoni gdje se nalaze. Problem je u tome sto ne otpadaju sve vec samo one koje su bile spojene sa korijenom (dlacnim bulbusom). Kod takvih dlacica, vanjska strana dlake (korteks dlake) je pune melanina i crne te djeluje kao vodic (zica) za svijetlo. Tako se svjetlosna energija moze prenjeti do korijena i kolko tolko ostetit ga. To ostecenje je na vise razina, termicko i kemijsko. Dakle kroz narednih nekoliko dana dolazi do izbacijavanja (izgleda kao da i dalje raste) te dlake te ako je termoliza izvedena,onda ona ispada bez otpora. Te dlake koje bi i same ispale mozemo izvuci sa bilo cime,ali ostaju one druge. One ne ispadaju i njih nesmemo cupati jer trebaju biti u dlacnom kanalu radi razloga recenog prije. Razlika izmedju tretmana dolazi od jacine samog tretmana ,ali ukoliko se predje jedna razina snage,ne dobija se znatno bolji rezultat, tako da cinejnica da dlake ispadaju odmah ili za 4 dana nista ne govori. Bitno je vidjeti koliko ce ih ponovo narasti.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom