Tema: Berlin
Pogledaj jedan post
Old 16.05.2008., 21:33   #11
Quote:
automaticarka kaže: Pogledaj post
1. gdje se nabolje obratiti za pomoć kod ovakvih slučajeva, ako ima neki centar kod nas koji nije nužno veleposlanstvo (vidim iz postova da niste baš oduševljeni suradnjom)
Nije ti potrebna nikakva pomoc Sve se to da lako sredit


Quote:
2. do kada moram ja položiti tečaj njemačkog, prije zahtjeva za vizu ili mogu i kasnije
otidji u Berlin, imas 3 miseca turisticku vizu, sudbeno se vjencajte u Berlinu.
Jer tada radis tecaj njemackog kod svog dragog u berlinu.
Ako se vjencate u Hrvatskoj onda MORAS tecaj polagat u Hrvatskoj jer bez toga ne dobivas boravak (aufenthaltsgenehmigung)

Prepostavljam da tvoj dragi ima pravo na njem. drzavljanstvo ali ga ne zeli.
Ako se vjencate u Berlinu, rodis dite onda vam dite automatski dobiva njem. drzavljanstvo (zbog oca) A majka njemca ima po automatizmu stalni boravak u njemackoj i radnu dozvolu......

Quote:
3. kakvu dozvolu mi je najbolje tražiti da dođem u zemlju na duže vrijeme - čula sam za neku koja je za 'spajanje obitelji', to mi se nekako čini najbliže
zakoni su se u zadnjih nekoliko godina vise puta minjali. npr. taj tecaj njemackog 2006. nije bia potreban

Kao sto sam gore vec napisao. Otidji u Berlin s turistickom vizom, sudbeno se vjencajt (moras imat svu papirologiju iz Hrvatske prevedenu na njem.)

Quote:
4.šta trebam da bi uopće rodila bebu u njihovoj bolnici, to mi ne pokriva naše zadravstveno, jel?
ako imas namjeru se vjencat onda to sto prije
Ako zelis cekat sa vjencanjem onda obavezno reci dragome da ti napravi dodatno zdravstveno osiguranje za tebe turista.

Quote:
5. kako ostvariti prava koje imaju bebe koje se rode u njemačkoj (novčanu pomoć i sl). ovo pitam zato kaj ja ovdje imam ok posao i plaću, pa ne znam dal da se odjavim s posla prije ili poslije porodiljnog, koji mi ovdje pokriva država a za berlin ne znam kako to ide.
sve to ide automatski, kad rodis dobit ces svu papirologiju i upute sta i kako.
Prepostavljam da ti dragi nije neki tutlek, pa ce sve sredit to.

Quote:
6. jel bolje da se vjenčamo prije ili je to nebitno kod sve te papirologije i ostvarivanja prava (ne bi se htjeli zaletit pa da ispadne da nam bi bilo bolje da smo to napravili kasnije, mislim zbog prava bebe i sl...volimo se mi)
JOS JEDNOM
prije se vjencat, olaksat ce ti sve
pricam iz iskustva. Ja sam isao putem koji ti stalno pisem. Prijatelj je imao potrebu lito 2006. vjencat se u Hrvatskoj (crkveno i sudbeno) danas mu je draga jos u Hrvatskoj a on u Njemackoj !!!!!!! nakon godinu dana.

Quote:
joj, sad sam vas zatrpala sa svim tim pitanjima, al ne znam od kud da krenem, tek sam počela istraživati, a malo mi je nezgodno jer ne znam njemacki pa mi je većina linkova beskorisna. upisat ću se na sate njemačkog ( ako znate neku dobru učiteljicu privatno, pošaljite mi kontakt
Nema potrebe strahu, vazno je samo da se sudbeno vjencate dok si u berlinu sa turistickom vizom. neces virovat kakvih problema ima tebe uvest u njem. ako se vjencate u HR. Sve moras u Hrvatskoj sredjivat, papirologiju, tecaj... pa na njem. veleposlanstvo....

Quote:
svi linkovi, komentari, iskustva su i više nego dobro došla... a kad to rješim radim tulum na koji ste svi pozvani...

thx unaprijed
Ako tribas kakvu pomoc mozes mi i PM poslat

Ja sam 2006. importirao svoju zenu pa znan kakve su muke bile a i znam kakve su muke kad pogrisis (ozenis se u HR)
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline