Pogledaj jedan post
Old 13.08.2012., 14:12   #3288
Quote:
denybegood kaže: Pogledaj post
Ugovor je bia normalno o cekanju, samo nije bia na 70% od place nego su svi imali 2800kn, i bilo je određeno da taj ugovor traje 3mj tj. do 03.08 nakon toga u ugovoru pise da se ili vracam u radni odnos ili dobivam otkaz
dakle ja sam sad po tome u otkazu a iz firme se niko nije javia u vezi ugovora, da li ja iman pravo na te place, na otpremninu ili na naknadu sa biroa?
Prvo i osnovno moras otici u firmu i utvrditi vaš pravi status. Neznam dali je taj ugovor o cekanju dokumenat na temelju kojeg se mozes prijaviti na burzu (mozete otici na burzu pitati, za prijavu na burzu imate 30 dana.
Kako otkaz nije skrivljn s vaše strane imate pravo i na naknadu s burze, da bi to ostvarili morate donjeti prosjek place zadnja tri mjeseca.
Normalno da imate pravo na plaće. Za tužbu nije kasno kada se traže novčana potraživanja jer zastarijevaju za tri godine. Sto se tice otpremina imate pravo prema članku 119. Zakona o radu, na isplatu 1/3 od bruto prosjeka zadnja tri mjeseca pomnoženo sa godinama neprekinutog rad u toj firmi (9 godina).

Svakako prvenstveno morate otici u firmu rijsiti svoj status i dobiti odgovarajuće papire, podignuti zaključenu radnu knjižicu i odjavu sa zdravstvenog, jer u roku mjesec dana morate rijasiti zdravstveni ststus.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom