Pogledaj jedan post
Old 01.02.2009., 23:38   #10
Quote:
stefi051 kaže: Pogledaj post
znaci pijes samo vodu 8 dana ako sam dobro shvatila?

bolje mi zvuci ovo sa izbjegavanjem klistira,jos me samo zanima kako se osjecas poslje te kure?
Dakle, kura izgleda otprilike ovako:

Podijeljena je na tri dijela pripremu, čišćenje, privikavanje na čvrstu hranu.
Prvi dio traje jedan dan, u kojem samo za ručak jedeš skuhanu rižu ili krumpir - nezačinjeno,

2. dan počinje kura i traje do 7. - og dana.

Za nju je potrebno skuhati gustu juhu od raznog povrća (mrkva, celer, poriluk, kupus) bez začina i soli. Ona se jede svakog dana u podne i kasno popodne (do 17h)

Kao jutarnji obrok možeš uzeti bilo kakav sok od povrća ili voća, ali da nema šećera, konzarvansa i sličnog.

Meni je najdraži sok od cikle ili svježe iscjeđena naranča

Tih dana potrebno je piti što je moguće više tekućine (ne zaboravimo! to je čišćenje vodom), te raznih čajeva, zelenih i voćnih.

Moji favoriti su kopriva, bijeli čaj, čaj od korjena ljubičice, šipak, lipa

7. i 8. dan traje vraćanje na krutu hranu.

Potrebno je više puta dnevno, u što manjim obrocima jesti kuhani nezačinjeni krumpir ili rižu.

8. - og dana ujutro je potrebno uzeti nešto što će nam olakšati posljednje čišćenje, dakle ujutro se popije sok od kiselog kupusa, sirutka ili kiselo mlijeko.


Čiščenje klistirom ili gorkom solju radi se svako drugo jutro, dakle, 2., 4., 6. i 8. dan.

Zabranjen je unos začina, posebno soli jer zadržava vodu u tijelu, šećera i kofeina.

Kriza počinje u drugom danu nejedenja, ali u pravilu do kraja trećeg dana prođe.

Najbolje je ovo provoditi u toplijem dijelu godine, jer je tlak vrlo nizak i pada temperatura tijela. Povremeno se može računati sa blagom vrtoglavicom. umorom i neugodnim zadahom.

Osim toga, uz ovako oskudnu prehranu, nije moguće raditi, stoga je najbolje uzeti jedan tjedan odmora i posvetiti se sebi. Jutarnje i večerlje šetnje su dobrodošle, isto kao i masaža, mirišljave kupke, te nešto redovitija higijena usta.

Poslije ove kure, čovjek se osjeća lagano, poletno - čisto. Koža se pročisti i omekša, kosa sjaji.

Nije preporučljivo za osobe koje pate od depresije, niskog tlaka, problema sa bubrezima i srcem.

Dakle, bez nadzora stručne osobe ovo smiju raditi samo ljudi koji nemaju narušeno psiho-fizičko zdravlje.

Quote:
ja sam pred par dana probala klistiranje i nakon toga sam se osjecala malo iscrpljeno,ali lagana ko perce,bas mi je nekako trebao odmor,da li je to pozitivno,mislim taj umor?
Nije važno jeli to pozitivno ili negaivno, nastaje kao nusprodukt procesa u tijelu. Ako te tijelo vuče u horizontalu - odmori se.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom