Pogledaj jedan post
Old 09.01.2008., 22:51   #17
Quote:
brunosa kaže: Pogledaj post
Upravo sam u fazi nabavke peći za centralno i dvoumim se između CENTROMETAL 30 kcal (limena) ili VIADRUS 26 30kcal (giza). Prva ima veće ložište u odnosu na ovu drugu. Znam da bi giza trebala duže držati ali sam čuo da imaju i nedostataka (pucanje članaka). Puno su skuplje od gize, koliko manje troše itd. Otvaram ovaj forum da prikupim vaša iskustva koja će mi dobro doći pri donošenju odluke
I ja sam u nedoumici ,kakvu peć i dali limene radijatore ili aluminijske.Kolega monter mi preporuča , Viadrus u 22 od 29 kw za cca 120 m2 površine obiteljske kuće poluetažne izvedbe,građene 1987.g sa fasadom sep.Zidovi su od blokova debljine 30 cm ,bez termo izolacije,prozori su inlesovi sa izo staklom i ima ih dosta velikih.Dakle tri balkona sa balkonskim vratima i prozorom cca 140x140 plus još jedno 6 manjih prozora.Balkoni su smjer prema jugu.Lokacija kod Daruvara.Ispod dnevnog boravka je podrum ,a ispod dve sobe je garaža,ostale dve sobe su u potkrovlju.Dosad sam cijelu kuću grijao sa amiti kaninom pa onda sa Kalijevom peči od 110x45x160 visine.Nakon dve zime kalijeva peć dosta puca , pa bi išao na centralno sa drvima jer kod mene još nema plina.Dvoumim se između nove peći Viadrus u 22 od 35 kw 5400 kn za keš ili mi jedan kolega nudi , sačuvanu, stariju zrenjaninku gusenu od 35 kw
sa malim vratinma.Dakle morao bi promjeniti prvi ćlanak sa velikim vratima od novije verzije peći cca 2000 kn + 500 kuna peč.Instalacija bi bila sa bakrom i radson ili ferroli ili korad limenim radijatorima sve to bi došlo sa novom Viadrus u 22 oko 17 000 kn + majstoru 8x250 za postavu radijatora=2000 kn.Još k tome montaža peći 3x250=750 kn,sveukupno oko 20000 kn.U sastavu kuće imam dupli dimnjak od glinenih blokova 190x190 mm na jedan bi ostala kalijeva peć , ana drugi bi probao staviti Viadrusa ,ako nebude dobro , moraču probiti zid iz podruma te postaviti prokromski dimnjak uz fasadu .To je dodatnih oko 7m x 350 kn za dimnjak fi 160 ili 180 mm.Pošto sam već previše oduljio sa prićom ,izvinjavam se na tome ,te vas molim da to malo probate pojasniti jednoj neznalici,to jest meni , i recite dali će to biti koliko toliko u redu.Puno hvala i veliki pozdrav!
dfranc is offline  
Odgovori s citatom