Pogledaj jedan post
Old 10.01.2008., 09:22   #19
Quote:
brunosa kaže: Pogledaj post
Upravo sam u fazi nabavke peći za centralno i dvoumim se između CENTROMETAL 30 kcal (limena) ili VIADRUS 26 30kcal (giza). Prva ima veće ložište u odnosu na ovu drugu. Znam da bi giza trebala duže držati ali sam čuo da imaju i nedostataka (pucanje članaka). Puno su skuplje od gize, koliko manje troše itd. Otvaram ovaj forum da prikupim vaša iskustva koja će mi dobro doći pri donošenju odluke
ja od nedavno imam Viadrus 52 kw, i jako sam zadovoljan.
vrlo brzo se zagrije, ne dimi, dovoljno veliko ložište da kad navečer oko 11 stavim ujutro oko 7:30 ima još dosta žara....Buderus peć ima potpuno iste članke kao ova...
što se trajnosti tiče 10 godina je garancija tako da si sigurno miran a i poslije ako se bilo što dogodi može se mijenjati pojedini članak....
kad limena peć procuri (kao što je nama nedavno) pomoći nema...možeš krpati ali uglavnom procuri tamo gdje se zakrpati ne može ili je toliko teško da je neisplativo....
Isto tako što se cijene tiče nas je ova koštala 7500kn + 300kn majstor koji ju je spojio što po meni nije puno...
Razmišljali smo o pirolizi, ali to bi nas koštalo dobro preko 20000kn tako da se za to nismo odlučili.

Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom