Pogledaj jedan post
Old 26.03.2010., 15:11   #43
Quote:
Jimmy 7 kaže: Pogledaj post
Bolest hladnih ruku ili raynaudov sindrom može se otkloniti operacijom koja se zove video asistirana torakalna simpatektomija.Obavljaju je doktori u Sremskoj Kamenici pored Novog Sada u Srbiji.Košta tisuću eura,ruke su tople ko peć ćim se probudiš iz anestezije.Isti dan napuštaš bolnicu.Poslije operacije koja traje nekih pola sata jača je bol u prsima i leđima ali sa svakim danom sve je manja.Molim da ne postavljate nikakva pitanja jer mi se neda odgovarat,otiđite u Srbiju platite i nećete požalit.Ja sam iz južne Hrvatske s mora i otišao sam i sad su mi ruke hvala Bogu u redu.Mislim da je fer da i drugi saznaju od mene kako spasiti ruke.Osoblje bolnice je ljubazno i nitko vas ne pita odakle ste.
I u Hrvatskoj se rade torakalne simpatektomije.
Sa sigurnošću mogu reći da ih je dr Šoša uspješno radio u bolnici 'Merkur' (ZG ), još pred 10 god.
Tada, 20-ak operacija, a do danas se taj broj popeo ...mislim da ni on sam ne zna koliko.

I nisu te operacije baš tako jednostavne i bezazlene...
Oporavak traje dugo: najmanje dva mjeseca nakon operacije se osjećaju bolovi pri podizanju ruku...
i trajno se gubi se osjet na toplo i hladno ( nikad se više ne naježiš na zimu )
a da ne govorimo o tome da samo 'mali kiksić' pri operaciji može izazvati trajnu paralizu jedne strane lica


Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Radi se o rezanju živaca parasimpatikusa od TH1 do TH4. Parasimpatikus služi za opuštanje i regulaciju i nije voljni dio. Hvala, ipak ne bih.

Kod teških slučajeva sklerodermije i artritisa za koje je dokazano da ih uzrokuje Rejnova bolesti možda, možda, možda ipak treba razmisliti i o tom zahvatu


I potrebno je razlikovati Rejnov sindrom i Rejnovu bolest.
R. sindrom 'glumi bolest' i zna se povući uz uredan i smiren život i utopljavanje
a R. bolest se ne povlači već bude uzrok nizu upalnih procesa vezanih za tkiva i zglobove
labellina is offline  
Odgovori s citatom