Pogledaj jedan post
Old 19.09.2007., 19:58   #17
mnoga djeca grizu nokte i onda kad dođu u određenu dob jednostavno prestanu. i ja sam grizla nokte oko 12 godina i onda sam jednostavno prestala. no zna mi se dogoditi da ih ponekad odgrizem ako se zakinu a ja nemam rašpicu da ih odmah sredim. vidim da većina ljudi je napisala kako su im odmah nakon što su prestali gristi nokte narasli krasni dugi nokti. da mi je to vidjeti. ja svoje ne grizem već 10 godina i još uvijek su jako mekani, savitljivi, kratki i jako se lako zakinu. i probala sam tone proizvoda za učvršćivanje noktiju, hrpe vitamina i sl. praparata i ništa mi nije pomoglo. malo ću reklamirati proizvod koji mi je zasad jedini koji koliko toliko pomaže, manhatnov lak Vitamin boost. koristim ga godinu dana i nokti su mi malo očvrsnuli i brže rastu, ali se još uvijek zakinu često. najbolje što mogu preporučiti ovom dečku koji ima problem s griženjem noktiju je da upotrijebi jedan od tih gorkih lakova ili posjeti kozmetički salon, da mu oni tamo profesionaklno srede nokte, eventualno posjeti psihologa da utvrdi razlog stresa. obavezno zamoli ukućane da kad primjete da grizeš nokte da te zveknu po ustima ili ruci, vjeruj pomaže. samo izbjegavaj situacije u kojima počneš gristi nokte. ja bi znala gristi nokte dok gledam tv ili u dosadnim situacijama, potpuno nesvjesno i onda bi ih oglodala do krvi.a ako je griženje noktiju tvoj jedini problem, mislim da tvojoj curi ne bi trebalo smetati. valjda joj se sviđaš zbog sebe a ne samo zbog tvojih noktiju.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom