Pogledaj jedan post
Old 28.05.2008., 19:05   #14
Quote:
mirmingi kaže: Pogledaj post
citam ovaj podforum nekoliko meseci i moram reci da su postovi phyta, merline, kurtizane i lele i svih ostalih ucesnika foruma potpuno promenili moj pogled na kozmetiku sto je rezultiralo bacanjem celokupne do tada koriscene kozmetike zbog cega vam se svima od srca zahvaljujem
ohrabrena vasim postovima, a u skladu sa receptima koje ste nesebicno podelili sa svima nama smuckala sam niz preparata za lice, telo i kosu u kojimaizvesno vreme uzivam
moj veliki problem su popucali kapilari koji se konstantno sire
volela bih da probam da resim problem mesavinom et. ulja cempresa, limuna i smilja pa bih te molila, phyto, da mi das savet u kojem odnosu etericnih i baznih ulja napraviti preparat. negde sam na forumu procitala da je dobro koristiti tamanu ili ulje nevena kao bazno ulje, ali te molim jos jednom za preporuku.
puno hvala!
Već je par preporuka dano...
Razlika je u koncentracijama za tijelo (ide se i do 10%) i onima za lice (najčešće 2-3%,a ako se samo lokalno premazuje može i mnogo više-samo je pitanje koliko je područje zahvaćeno).
Limun za lice do 1%, oprez jer je fototoksičan.
Smilje obično 1-3%, jako je skupo i moćno.
Tamanu do 20%, jako je gusto i jako skupo.
Macerati nevena i centele,lješnjak,divlja ruža su dobar izbor za problem krhkih i proširenih kapilara.

Zadnje uređivanje phyto : 28.05.2008. at 19:36.
phyto is offline  
Odgovori s citatom