Pogledaj jedan post
Old 25.07.2009., 00:01   #11
Quote:
the_dodo kaže: Pogledaj post
Ovako.
Prije kojih 2 mjeseca na srednjem prstu na ruci počela mi je pucat koža i napravila se mala rana promjera oko, recimo 1 centimetar.
Nakon koji tjedan ta rana se naglo proširila i obuhvatila moj cjeli srednji prst, pol prstenjaka i mali dio dlana. Danas se rana ne širi više ali po toj ispucaloj koži su se pojavili mali mjehuriči ali nisu gnojni nego meni izgledaju kao da su vodeni.
Mazal sam ranu s nekoliko krema (geokorton, nivea,itd...) ali nije prošlo, ponekad se malo smirilo ali se opet vrati na staro.

Zanima me dali ima tko slicno iskustvo ili prijedlog za riješavanje tog problema (osim doktora, on bude mi neke debilne kremice dal, više vjerujem "bakinim savjetima"), da li je to možda neka iritacija ili alergiska reakcija? Hvala!
da tre odma ohrabrim, nije nis tak strasnoga, ak ti se mozda cini,al da je malo..hm...sranje...
isti takav opis bi i ja dao da me netko pitao kakvih problema sam ja dao...
meni ti je bilo to onak, ak isitsnem te vodene mjehuriće, da je nes sluzavo, ko voda, malo sluzavije...i onak , nisu to velike izbočine, plitki su to mjehurići...jbt, sav se jezim dok pisem...
uglavnom, ja sam imao teski neurodemitis....koza mi je pucala po zimi, i to kaj opisujes ti je infekcija...u te ranice ti udju bakterije i zagnoji se...to ti je ta voda...meni je jako suha bila koza, nesto prestrasno, da nisam mogo presavinut prste na mahove...curila krv, pucalo na svakom pregibu...
uglavnom, to si mozes cistit tak da ih istiskujes i ispires alkoholom...kupis onaj u ljekarni...i ja sam mazao kortikosteroidom, al nemres ga dobit ak ne ides doktoru, na recept je...no to ti nije rjesenje, jer, bar meni, to ti se pojavljivalo svako malo, moras pazit da peres ruke, i moras mazat ruke da ti ne pukne koza, i da ne udju bakterije i ne inficira ti se...inace, mozes samo liječiti dok ne prođe...posto sam ja imal jaki taj neurodermitis, nakon svih mogucih krema, koje su mi propisivali na Salati u Zg..otisel sam u Naftalan-specijalna bolnica u Ivanićgradu....bave se koznim bolestima ...kupke na bazi nafte itd...i moram preporučit, na uputnicu ti je, moras dosta čekati, puno ljudi ti tam ide, jel to ti je zadnja stanica nakon svih mogucih lijekova...i meni je pomoglonestalo, i nikad se nije pojavilo natrag...
mislimd amislimo na istu situaciju s mjehurićima, ali pozadina mi se cini drugacija kod tebe, kod tebe je pocelo ranicom, kod mene neurodermitisom i alergijama na sve i svasta...formaldehid, smjesa mirisa, cimet...itd.
al odi i kod doktora...prepisat ce ti kortikosteroid, dugorocno unistava kozu, zato s ekoristi samo 10 dana, ali on uvelike pomaze kad je koza vec ispucala...i da, sad sam se sjetil..u Naftalanu se moze kupiti Naftalan ulje, nakon pola sata namazane ruke ti se preporode, gipka koza, meka ko u bebine guze nakon dva tri mazanja zarastu rane...cudotvorno...
evo, nadam se da sam pomogao, al ipak otidi doktoru...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom