Pogledaj jedan post
Old 03.10.2003., 12:01   #11
Quote:
Juraj kaže:
Obrtnik odgovara KOMPLETNOM imovinom.
Osnivaci drustva kapitala ( doo, dd) odgovaraju samo UNIJETOM imovinom u drustvo. Ima iznimki kad osnivaci drustva kapitala odgovaraju cjelokupnom imovinom ali to samo u slucajevima kad je u pitanju muljaza i mijesanje privatne imovine i imovine drustva. No to nije pravilo, nego to porezna uprava mora dokazati u sudskom postupku.


Komaditna drustva su specifican slucaj i koliko znam koristi se samo kod zastitarskih tvrtki. Kod njih ima neka cudna kombinacija odgovornosti, ali kako me to nije zanimalo nemam pojma tocno. Isto za JTD ne znam tocno jer mi nije trebalo.

Ovo kompletnom imovinom kod obrtnika ne shvacajte bukvalno jer ti ne mogu uzeti neke osnovne stvari potrebne za zivot i obavljanje djelatnosti.
Koga zanimaju detalji neka se obrati advokatu specijaliziranom za ovakve poslove jer to i ja radim kad su konkretne stvari u pitanju.

Daj se ti odluči jel odgovara cjeloukupnom imoivinom ili ne kažeš da to ne shvaćamo bukvalno nešto mi se čini da s tim baš nisi načisto

A evo i da nekaj naučiš komanditna društva se ne koriste samo u slučaju zaštitarskih tvrtki primjer za to je Bauhaus koji je k.d.
u komanditnom društvu postoje dvije vrste članova komanditori (odgovorni samo do iznosa koji su unjeli u društvo) i komplementari (odgovorni cjeloukupnom imovinom )

Javno trgovačko društvo tipično društvo osoba svi članovi odgovaraju cjeloukupnom imovinom neograničeno i solidarno (zato za osnivanje nije određen minimalni kapital)

Eto možda iz svega ovog nešto i naučiš

Još kad bi znao argumentirano raspravljat.....
__________________
CARPE DIEM
NIPPON is offline  
Odgovori s citatom