Pogledaj jedan post
Old 03.10.2003., 14:44   #12
Quote:
Juraj kazˇe:
Obrtnik odgovara KOMPLETNOM imovinom.
Osnivaci drustva kapitala ( doo, dd) odgovaraju samo UNIJETOM imovinom u drustvo. Ima iznimki kad osnivaci drustva kapitala odgovaraju cjelokupnom imovinom ali to samo u slucajevima kad je u pitanju muljaza i mijesanje privatne imovine i imovine drustva. No to nije pravilo, nego to porezna uprava mora dokazati u sudskom postupku.


Komaditna drustva su specifican slucaj i koliko znam koristi se samo kod zastitarskih tvrtki. Kod njih ima neka cudna kombinacija odgovornosti, ali kako me to nije zanimalo nemam pojma tocno. Isto za JTD ne znam tocno jer mi nije trebalo.

Ovo kompletnom imovinom kod obrtnika ne shvacajte bukvalno jer ti ne mogu uzeti neke osnovne stvari potrebne za zivot i obavljanje djelatnosti.
Koga zanimaju detalji neka se obrati advokatu specijaliziranom za ovakve poslove jer to i ja radim kad su konkretne stvari u pitanju.
Ma Juraj ima pravo!!
Dobro znam o cemu se radi jer vodim jedan sudski spor s svojom bivsom firmom, tj. OBRTOM u kojem sam radila (na svu srecu kratko) i moj odvjetnik mi je izricito rekao da imam velike sanse da mi isplati sve zaostale place koje mi nije isplatio, jer tip ima OBRT a ne firmu i kao sto Juraj rece: Obrtnik odgovara KOMPLETNOM imovinom. !!!
Dakle, da je suprotno ja ne bi mogla dobiti pare, jer bi tip zatvorio svoj obrt dok si reko keks,( i otvorio novi ako hoce s novim imenom i nikom nista ) naravno kad dobije poziv na sud!!!
Eto!
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom