Pogledaj jedan post
Old 19.05.2012., 22:50   #50
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Često razgovaram s roditeljima djece koja nemaju potencijala za gimnaziju. No, nekako svi jako forsiraju gimnaziju i meni nisu baš jasni ti roditelji..
to (guranje u gimnaziju djeteta koje nit je voljno nit ima kapaciteta) je jednako bez veze kao i ne dati djetetu da ide u gimnaziju ako ima mogućnosti i želi. s tim da ti razlozi i nisu baš neki, zato jer tvoje kolegice i prijatelji imaju djecu niškoristi. tom je gimnazija najmanje kriva, tog si svjesna, pretpostavljam i sama

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pišeš kao roditelj koji već unaprijed proglašava svoje 14-godišnje dijete nesposobnim da donese razumnu odluku o svojoj budućnosti.
dopustiti djetetu od 14 godina da odluči o svojoj budućnosti je neodgovorno.

Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
JZlo mi dođe kada čujem kolegicu s posla kada priča o svojoj propaloj gimnazijalki kako joj financira i izlaske i svadbe prijatelje i odjeću i kozmetiku, ma sve..
kao što rekoh, tu sigurno nije gimnazija izvor svih nevolja i tko zna kakva bi ta djevojka bila i da je završila ekonomsku ili ugostiteljsku. da hoće raditi i zaraditi, mogla bi i kao 'propala gimnazijalka'.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

BTW, za 10-20 godina će poslovi koje će obavljati 'strukovnjaci' biti vrlo nisko u hranidbenom lancu.
zapravo ne, već sada se neke od njih afirmiraju kao prilično elitističke, odlično plaćene i cijenjene (kuhari, frizeri, vizažisti, fotografi, barmeni...samo što to nisu oni kuhari, frizeri, vizažisti...koji završe trogodišnju/četverogodišnju stukovnu školu i to je to za cijeli život)

doduše, ajde, za 20 godina, tko živ-tko mrtav, to mi je teško prognozirati
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom