Pogledaj jedan post
Old 03.11.2015., 17:44   #1
dopunsko osiguranje ili smrt

Ovo je pismo koje sam danas poslala Vladi RH Događaj kojem sam prisustvovala me vrlo uznemirio i nadam se da bi svi zajedno mogli učiniti da se ovakve stvari ne događaju

Poštovana Vlado Republike Hrvatske
Nikad dosad nisam pisala ovakva pisma ali događaj kojem sam jutros prisutvovala jednostavno me natjerao da prekinem šutnju.
Krenuvši na posao,osjetila sam izizetno veliku fizičku bol i odlučila obaviti pretrage u Vinogradskoj bolnici.
Osoblje je bilo izuzetno ljubazno i što se mene tiče sve je prošlo OK
Međutim dok sam ležala na internoj i čekala preglede,blizu mene je ležao gospodin u 40im godinama sa velikim srčanim problemom.Srce mu je lupalo duplo brže od normale i nakon pregleda kardiolog je zatražio hitan prijem u bolnicu i operaciju zbog opasnosti po život.Međutim gospodin je to kategorički odbio i uprkos nagovaranjima osoblja potpisao da svojevoljno odlazi iz bolnice.Razlog-nije imao dopunsko osiguranje a nije imao novaca da podmiri troškove liječenja.Eto, pitam vas,kakva smo mi to socijalna država gdje se ljudi puštaju da umru zbog 70 kuna.U redu da ljudi bez dopunskog plate participaciju ali za ovakve okolnosti bi morao postojati neki fond.Eto toliko od mene za prvi put.Živi i zdravi bili.
mala zemljanka is offline  
Odgovori s citatom