Pogledaj jedan post
Old 12.11.2017., 19:09   #9832
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Meni su svjetonazorska pitanja vazna i nema sanse da cu glasati za klerikalnu desnicu, ali ono nikada, pa ni tada.
Uopce ne mislim da sam po tom pitanju usamljen i to sa obje strane.
I btw, nisam SDP-ovac i ne kampiram na temi.
Edit: Glasat cu za njih kao manje zlo i to mozda jer sada postoji i Zivi zid. Za njih u koaliciji sa MOST-om, necu sigurno.
Ne pada mi na pamet misliti da ljudima imam pravo docirati o svjetonazoru. Štoviše, i sam uvažavam važnost svjetonazora.

Ali Hrvatska, na žalost, nema taj luksuz da dajemo prednost svjetonazoru pred poštenjem, čestitošću, odgovornosti, pravednosti...

Svi oni koji su spremni zažmiriti na sve one, više nego brojne te dobro poznate slučajeve upravo sramotnih elitističko-klijentelističko-korupcionaških praksi HDZa i SDPa pravdajući to svjetonazorom po mom dubokom uvjerenju čini neoprostivo zlo ovoj zemlji i njenoj budućnosti.

Uostalom, o kojem svjetonazotu vi pričate? Vi zbilja vjerujete da su HDZ i SDP vođeni nekim idealima svjetonazora? Vi zbilja mislite da sve one rasprave o ustašama i partizanima i koječemu drugome imaju za cilj išta drugo doli igrokaza za naivne birače?

Pa ljudi, cijela zemlja je bila u prilici slušati predsjednika SDPa kako priznaje da se njemu fućka za pozdrav Za dom spremni. Svi znamo kako je HDZ financirao obnovu kojekakvih spomenika na mjestima gdje su izvršeni četnički pokolji nad Hrvatima.

Ali mi i dalje imamo toliko broj sugrađana kako će pričati da za HDZ/SDP glasaju zbog nekakvog - svjetonazora!?
Mostaja is offline