Pogledaj jedan post
Old 28.04.2004., 21:24   #3
Ja ti mogu predložiti planinarski izlet u Gorskom Kotaru - sad koliko je to romantično - ne znam

Uglavnom, najbolji planinarski dom u GK (a i šire u Hrvatskoj) jest onaj u Tuku na Bjelolasici. Tamo se može rezervirati dvokrevetna soba - dom jeslatko uređen i čist. No, nemojte očekivati kupaonicu u sobi. U domu se može i jesti.

Iz doma u Tuku može se raditi nekoliko krasnih planinarskih izleta. Kad sam ja bila tamo, jedan dan smo se popeli na vrh Bjelolasice Kulu - to je cjelodnevni izlet, a može se ići pješice skroz od doma u Tuku.

Drugi dan smo (autom) išli do podnožja Samarskih stijena, popeli se do Ratkovog skloništa i na vrh Samarskih stijena. To je poludnevni izlet, pa smo se na povratku u Zagreb popeli još i na Javorovu Kosu kod Ravne Gore.

Još jedan prekrasan izlet je na Bijele Stijene - isto autom do podnožja pa kroz tzv 'Klanac kostura' do doma na Bijelim stijenama i drugom stazom natrag na cestu. To je, recimo, nešto malo zahtjevniji izlet jer se prolazi kroz stjenoviti dio - ali ako sam ja to mogla proći, svatko može.

Eto, to je baš planinarenje a inače u GK ima predivnih mjesta za izlete, o smještaju nažalost ne znam puno jer mi uglavnom spavamo po planinarskim domovima, ali vidim da ima sve više i više malih slatkih pansiona - danas sam npr. na TV vidjela hotel Mance u Brodu na Kupi, to je već pravi luksuz a priroda izgleda prekrasno.
verica is offline  
Odgovori s citatom