Pogledaj jedan post
Old 30.10.2008., 20:58   #260
Evo da i ja nesto kazem. Sa seboreom se "borim" vec 10-ak godina. Prosla razno-razne tretmane, lijecenja, pretrage ovakve, onakve... bacila novaca i novaca.... No, nista mi ne pomaze. Jedini "lijek" (ako to mogu tako nazvati) za mene je redovito pranje kose i to sa samponom protiv peruti.
Seboreja je neizljeciva i ako se i cini da je nestala - ona se vraca! Ako nadjete pravi lijek za nju, molim vas recite, do tad- ja preporucam redovitu higijenu.

POGOTOVO VAZNO!!!! Pokusajte stavljati sto manje razlicitih preparata na vlasiste. Meni kad gel za kosu ili lak samo dotakne vlasiste ili podrucje iza uha, nastane crvena fleka koja danima ne nestaje. Stoga ako nesto i koristite -> sto manje toga dospije na vlasiste - to bolje!!! Seboreja nastaje zbog pojacanog lucenja zlijezda, a ako ih dodatno "zatvorite" gelovima, lakovima, voskovima za kosu, ona ce postati jos gora!!!!!!!

Prehrana je također bitna, kao i klima. Ja sam inace kontinentalka, ali studiram u dalmaciji i mogu reci da mi se stanje puno poboljsalo otkako sam se preselila u juznije krajeve, a kad se vratim na sjever – vlasiste i prsa (gdje mi se takodjer pojavljuje) naprosto podivljaju.

Dakle prije nego krenete kupovati razlicite (ne)djelotvorne proizvode pokusajte sa samo obicnim preparatima koje imate doma. Ja sam pokusala razlicite kapi ali sam imala dojam da mi prodaju vodu pod kapi

Zadnje uređivanje mejan : 30.10.2008. at 21:35.
mejan is offline  
Odgovori s citatom