Pogledaj jedan post
Old 16.07.2016., 09:06   #8
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Oprema za tjelesni je bijele majice i kratke hlcice i tenke. To znam, to su nam vec rekli.
U kojim predmetima se koriste crtancice s obzirom da imaju hrv, pid, eng i vjeronauk? Samo u hrv?

Za ostalo znam i popis iz likovnom mi je dosta pomogao da znam sto mi nedostaje

Kupila sam im kistove, vodene bojice, crtancice posanke A, geometriju, siljila, olovaka, gumica, paketc ravnala i trokuta svakome, informativke (inace crtancice i posanke od 1.50kn -1.90kn (muller)), skarice....

PISANKE A NE POSANKE

Bojice i flomice imaju.
Sto je sa pastelama?oja sestricna je prosle godine dobila nappmenu da moraju iskljucivo biti uljne a ne vostane????
Ja trenutno ne bih puno više kupovala. Za početak imaju sasvim dovoljno . Moja je tijekom cijele godine imala crtančice iz PID, ENG i VJ, iz HJ joj je trebala jedna (s tim da je moja slomila ruku na početku pa je preskočila prvih tri tjedna "pisanja" i odmah prešla na pisanku A kad su počeli s tiskanim slovima. Ali mislim da bi im jedna-dvije crtančice za HJ bile dovoljne, ostalo je do učiteljice/vjeroučiteljice/teacher. Tak da ne kupujete previše crtančica, nama ih je oho-ho ostalo.

Najviše je potrošila pisanki A i mislim dvije-tri matematičke bilježnice (+ jedna geometrijska, ali to nije bilo obvezno imati).

Pribor za likovni (osim tempera) će joj sav poslužiti i u drugom razredu, pojma nemam kak je tak očuvan, koliko sam pratila radili su svaki tjedan likovni, valjda je štedljiva . Zato mi je drago da sam kupila malko kvalitetnije (posebno kistove, u njih valja uložiti jer je klincima stvarno muka ako oni ne valjaju).

Što se tiče voštanih ili uljanih pastela kupila sam uljane (tak su i tražili), bolje se i lakše nanose na papir, bolji trag ostavljaju pa se klinci manje muče ako trba popuniti neku plohu. Ali to ovisi i od klinca, koliko će "uprti" tom bojicom na papir

Ono na čemu ne bi trebalo štediti je taj pribor za likovni, normalno ne kupiti najskuplji, ali ni najjeftiniji (tipa vodene iz Offertisime, teški šrot, kamene, uopće se ne tope ili kistovi koji su već na sam pogled plastični i s tri dlake).

Ono kaj je mojoj maloj pomoglo je kaj sam doslovno u prvo vrijeme obilježila svaku olovku, bojicu, kist, ljepilo i sličnu sitnicu tak da sam oko vrha omotala tanki seletejp u boji, tak da zna da je njeno.
Kasnije sam skužila da više nije potrebno, pa sam prestala, doslovno je samo jednu crvenu bojicu izgubila, pojma nemam kak je sav pribor uspjela sačuvati, pedantno moje ž

Kod olovaka i bojica smo najviše eksperimentirale koje joj pašu, na kraju smo došli na to da su joj BIC Evolution bile najbolje (nisu pucale, lako se šiljile, ostavljale jači trag), ali dok smo do toga došli nakupovala sam hrpu drugih. Isto tako smo prošli i s olovkama, dok smo našli koje joj pašu... (Faber Castell, HB, najjeftinije su u Narodnim novinama). Ali to je individualno.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom