Pogledaj jedan post
Old 13.12.2016., 21:36   #74
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Ima još tu puno točaka.
Ima, a jedna od njih je činjenica da je moja nepismena baka slala djecu gospodinu učitelju koji je osim svećenika bio jedini pismen u selu, a da je moja mama završila zahtjevniji faks nego učitelji pa ih više nije poštovala kao gospodu

Kad se to poveže s činjenicom da je profesorski standard jadan, da mnogi u Hrvatskoj smatraju da ne postoji gotovo nikakva korelacija školskog uspjeha i kasnijeg životnog uspjeha (iako se osobno s time ne slažem), da se školstvo reformiralo xy puta od 1991. te da postoji konsenzus da kurikulum ne valja.. a jebat ga, kako cijeniti školstvo?

Dodajmo na to i sindikate koji cementiraju stanje braneći da se može dati otkaz ili barem umanjiti plaća onome koji ne valjda, profesore koji oko svega šute i prosvjeduju samo za 50 kn plaće te činjenicu da bi mnogi od učitelja zamijenili posao za neki drugi isti tren da im se pruži prilika, i mislim da možemo zaključiti da je sve još i odlično, s obzirom na okolnosti



Btw uz svo razumijevanje prozivanja roditelja, al jebemu, njih ne možemo primijeniti, ono što možemo jest promijeniti sustav pa da iz njega izlaze budući kvalitetniji roditelji
Jedina druga opcija koja mi pada na pamet jest kolektivno oduzimanje djece roditeljima i odgajanje djece u državnim ustanovama, da bi kad dođu u škole bili pogodniji materijal za odgoj i obrazovanje
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom