Pogledaj jedan post
Old 17.10.2017., 18:59   #2168
Quote:
pekmez_ kaže: Pogledaj post
Što je dovoljno za upisati predbilježbu na nekretnini. na temelju čega ju mogu zatražiti, je li ugovor o kupoprodaji nekretnine dovoljna isprava za to?

i još jednopitanje, ima li tko obrazac za "prijedlog za upis predbilježbe" za opcinski gradanski sud u zagrebu? hvala

edit: radi li predbiljezbu mozda banka (radi se o stamb kreditu bez zaloznog prava)?
saznao sam ovo gore...
imam jos pitanja
na stanu u knjizi PU stoji teret hipoteke koju ima grad Zagreb u iznosu od 20 000 kuna (otkup). Vlasnik koji mi prodaje stan je taj iznos otplatio u cjelosti krajem 9.mjeseca . Kako točno on skida teret s nekretnine?
ono sto me zanima je procedura, tko mu izdaje brisovno očitovanje?
Grad zagreb?
(pokazao mi je da je isao u gradsko stambeno komunalno da je predao to pocetkom ovog mjeseca i da su mu rekli da ceka mjesec dana)

pa onda on s tim ide u zemljisnoknjizni odjel i trazi brisanje tereta sto opet traje neki period?
jesam li dobro to pohvatao?

ako zelim uc u vlasnistvo nad nekretninom, je li dovoljno samo da u kupoprodajnom ugovoru navedem samo taj teret koji je u "procesu skidanja" i dalje idem realizirati kupovinu, a ovaj dio procedure cu odradivati sam?
pekmez_ is online now  
Odgovori s citatom