Pogledaj jedan post
Old 11.11.2017., 09:06   #25
da, dugo je i ovako trajalo a kamoli da smo cekali 'drzavu'. s time da nasa pedica ne vidi neki problem pa u biti sve hendlamo sami - glumim doktora sto mi se uopce ne svidja.

i u cijelom procesu postoji 'kvaka 22'. dok dijete nema 3 godine puno toga se tolerira. npr. nama je logopedica rekla da dodjemo kad navrsi 3 godine jer prije toga nema smisla forsirati stvari. e ali ako sa 3 tek krene otkrivanje problema uz sva cekanja po institucijama ti teoretski do 4.god ne radis nista suvislo a onda krenu pitanja - pa gdje ste dosada. i onda su svi puni spominjanja 'rane intervencije'. ovo je iskustvo kolege s posla pa se eto malo bila 'pametnija'.
a o tome koliko ljudi me napalo sto dijete uopce negdje vodim jer eto ne prica. svi imaju nekoga tko nije pricao do 25te i sad je sve ok iliti 'on je decko, oni su ti ljeni i spori'. to ide tako daleko da sam dobila i odgovor da Einstein nije pricao do 4.te
i da, kod puno djece se to stvarno rijesi bez problema, ali postoje i ovi kod kojih ne...

ono zasto jos uvijek ne forsiram i privatno logopeda je samo zato sto je (barem kod nas) govor tek na kraju lanca. objasnili su mi da tek kad rijesim finu motoriku i ovaj taktilni dio, da ce govor ici lakse. i to se zasad pokazuje kao istina.

ne znam jel ima sanse da privatno odes barem na procjenu - ima nekih koji odrze samo 1 sat i to ne naplate 500 ili 1000kn a dobila bi neke odgovore. mi smo bili u prostoriji dok se to odradjivalo i vec tamo je bilo puno toga jasnije.

nazalost ovo za dobivanje prava/naknada ti ne znam pomoci. rekli su mi da se preko socijalnog sve moze rijesiti (preporuka vrtica), ali mi nismo imali potrebe pa nisam to ganjala.
krenuli smo u vrtic na 4 sata, sada smo do pola 3-3.
imata is offline  
Odgovori s citatom