Pogledaj jedan post
Old 22.11.2007., 11:08   #12
Quote:
kamakura-san kaže: Pogledaj post
Mi smo isto uzeli od Vedrana i zadovoljni smo. Javite se na pm pa ću vam dati kontakt.
Zašto mi paše kettlebell ? Jer pokreti sa njima su zbog rasporeda težine na cijelom tijelu puno povoljniji za borilačke.
Schockrae, ono uglavnom i je vrtić. Većina piše da bi pisala, ne iz iskustva. no ima i časni iznimaka kojima skidam kapu. Moja ideja foruma je da ljudi dijele iskustvo.
Rad sa utezima mi nije dao takav učinak po jedinici vremena mada i on uz kvalitetan nadzor može puno dati. Ali gdje je problem ? u Vremenu. Kao i u prostoru. Uz treninge u klubu teško je običnim ljudima odvojiti vremena da odu u teretanu. No kbell daje dovoljno snage, više je balistički i dovoljan uz rad sa tijelom da tijelo očvrsne. A teretana tjera čovjek a da neprekidno traži više ( kemijska reakcija u mozgu ) i na kraju izgubi osnovni cilj iz vida.
Za sada zaista sam zadovoljan osobito jer kbell z arad 10 ljudi zauzima 0,3 kvadratna metra a teretana sa istim učinkom puno više. Imamo sprave ali trunu u skladištu.
Slažem se s napisanim. Sigurno da više opreme omogućuje i kvalitetnije treninge, ali običan rekreativac koji se borilačkim sportovima bavi iz svog gušta, a miljama je daleko od nekog profesionalizma i zarade od toga, ne može odvojiti toliko vremena da bi odrađivao svoje borilačke treninge, specijalističke težinske i još recimo kondicijske (trčanja, plivanja i sl.)

Girje tu mogu puno pomoći. Glavna prednost im je jednostavnost primjene i stvarno ne zahtijevaju veliki prostor, a sa parom girji mogu se vježbati sve mišićne skupine na tijelu.

Ja bih dodao još samo i po svakom vježbaču i par klasičnih bućica (rastavljivih naravno, tako da se može prilagođavati opterećenje) jer za neke tipove vježbi su puno bolji izbor od girji.
Ako se tomu svemu pridodaju sve vrste vježbi sa vlastitom težinom, te vježbe u paru sa partnerom, te recimo zgibovi, nema nikakve potrebe za dodatnim posjetama teretani.
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom