Pogledaj jedan post
Old 31.12.2008., 13:06   #12
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
a.m.e.r, a da razdvojis zahvate?
Ovo otklanjanje posteljice mi zvuci hitno zbog sepse, a operaciju ciste probaj odgoditi ako mozes.
Za ovo prvo dobijes opcu (Zoro me ispravila, nije lokalna - opca je, samo jako kratko traje da sam je ja zapamtila kao lokalnu), ali ides isti dan doma.
Laparoskopija je kompliciranija, a moze se i nedajbog zakomplicirati pa ostanes u bolnici 6-7 dana.
Epiduralnu sigurno neces dobiti, za laparoskopiju je obavezna opca.
Cini mi se da je to bolje, ako je moguce, obaviti kad malecka bude 10-12 mjeseci.
Slažem se s tobom da bi laparaskopiju trebalo odgoditi, ali čini se da je već predugo čekano jer se cista povećava. Dakle njena povijest je takva da se otkrila dan nakon začeća (to znam ja ali gyn nije znao kada sam došla na redovni pregled dan nakon što smo MM i ja "pokušali stvoriti potomstvo" što nam je na naše iznenađenje uspjelo otprve). Ustanovilo se da imam cistu na lijevom jajniku veliku oko 3 cm. Dogovorili smo se da dođem ponovno na pregled kada dobijem mjesečnicu, no mjesečnica je izostala, a znamo i zbog čega. Gyn nije bilo baš drago što sam zatrudnila dok imam tu cistu ali eto što je tu je, a ona se u tih nepunih mjesec dana povećala za još 2 cm. Srećom trudnoća je prošla bez ikakvih poteškoća. No sada nakon poroda cista je ponovno došla do izražaja. U dva mjeseca se povećala za duplo (sada je 6 cm). Čeka se mjesečnica jer na početku ciklusa je valjda manja količina tog hormona pa će možda i cista biti manja ali gyn svejedno smatra da bi sve trebalo biti čisto u slučaju nove trudnoće (premda mi za sada to još ne pada na pamet )
Tvoj prijedlog mi se svakako čini primamljiv o tome da beba bude sa mnom u sobi ako je moguće i ako je operacija baš neizbježna, a obzirom da bi operacija trebala biti na sv.Duhu možda je to i izvadivo jer koliko ja znam tamo su bebe u sobi sa mamom nakon poroda.
__________________
Ne gledajte na dijete kao da je neki dragulj, već se trudite da ono to postane
a.m.e.r. is offline  
Odgovori s citatom