Pogledaj jedan post
Old 20.12.2011., 17:00   #987
Quote:
iskreno ne znam što je do sada sve isprobano, ali znam da su joj ih mijenjali dosta od ovog proljeća kad se sve ponovno aktiviralo... kakve su to depot terapije?
Intramuskularna aplikacija antipsihotične terapije produženog djelovanja. Aplicira se svaka 2-3 tjedna kod liječnika opće prakse.

Quote:
ok, to bi znači valjda trebalo biti ovih dana ili?
Ako se ovo odnosi na prisilnu hospitalizaciju, odgovor je da. Psihijatar smije prisilno i bez dobrovoljnog pristanka osobu na liječenju zadržati max 72 sata, nakon toga obavještava Županijski sud i na teren izlazi sudac i potom vještak.

Quote:
i jel može moj otac iznjeti situaciju koja se događala ili samo ona?
Ne samo da smije, nego i mora. Heteropodaci su u psihijatriji izrazito bitni. Otac mora što prije razgovarati s liječnikom koji je vodi u KP Vrapče.

Quote:
zanima me, koji je postupak dobivanja skrbništva nad njom? jer dr je spomenula da sad to još nebi potezala, ali meni se čini ipak kao pametnija solucija u slučaju da se ovakva epizoda ponovi
Njen psihijatar pošalje u nadležni Zavod za socijalnu skrb prijedlog o potrebi vještačenja poslovne sposobnosti. Tada se odvrti taj postupak (što u samom Zavodu, na sudu, vještačenje) i ako psihijatar-vještak tako odredi stavi ju se pod skrbništvo. Zavod tada imenuje skrbnika. To može biti i netko od obitelji. On tada odlučuje o njenom liječenju. Npr: pogorša joj se stanje, ona neće u bolnicu, skrbnik pozove hitnu, pokaže rješenje da joj je skrbnik, u bolnici potpiše da je suglasan da ju se liječi. Kao za maloljetno dijete...
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom