Pogledaj jedan post
Old 01.09.2017., 21:13   #9185
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Patronazne ne postoje svuda. Ako beba redovno sisa (10-12 podoja), ima dobar hvat i puni pelene (vise s manje sadržaja ili manje obilnijih), očigledno je da napreduje.
I moji su prvo merenje imali s mesec dana, tako da nije to neophodno osim ako ne postoji sumnja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Razumijem da ih nema svugdje, ali se slažem sa khm khm da je to jako bitno u prvim mjesecima, ja bi produljila čak na prva 3mj starosti bebe. Moja curica je dobivala minimalno, redovito i dobro sisala, obavljala nuždu, spavala itd, ali mi je stalno bila mrsava i dugačka i kao mladoj mami to vaganje jednom tjedno i lijepe riječi patronazne sestre su mi bile itekako važne za moj psihički mir i osjećaj da dobro brinem o svojoj bebi. Pogotovo jer sam od okoline na tisuću načina dobila upute što i kako raditi, da prestanem dojiti jer mlijeko ne valja, da treba adaptirano itd. Vjerujem da bi bez potpore patronazne nažalost to i poslusala. Evo nas sad, skoro ima 11mj i još dojmio, doduše manje jer jede tri obroka, ali sam jako sretna radi toga. A sa 3mj mi je imala i štrajk dojenja od skoro mjesec dana kad je samo u snu i polusnu sisala, to ne bi izdržala da nije bilo savjeta patronazne i da me nije tako dobro uputila u dojenje.

Oprostite na ovoj digresiji i upadu, možda moje iskustvo pomogne nekome.
Pollly is offline