Pogledaj jedan post
Old 29.10.2008., 19:02   #9
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
to si krivo shvatio, zidaš skoro s čime hočeš, obično se uzima cigla "jedinica" a deka i te cigle (iznutra) do visine cca 70cm se oblažu šamotnim ciglama koje su debele samo 3cm. Ima ih i od 6cm ali te su skupe ko vrag, nisu ni ove od 3cm jeftine. Ne trebaš to ljepiti po plafonu. Cigla se ni ne lijepi (ne znam kako ide na zid) a na deku se prvo stavi 3cm kvarcnog pijeska pa onda na njega šamotna cigla.
ma kontam ja da zidam gotovo s cim hocu, i zidao bi sa starom ciglom, a onda unutrasnjost treba obloziti samotom jer je vatrootporan
e sad ima i onaj samot u prahu (sto se mijesa sa staklenom vodom) mislio sam da se od toga napravi neki mort pa lijepe te ciglice... za plafon sam pitao jer mislim da bi bilo tesko lijepiti a ipak toplina uglavnom ide gore, pa je pitanje kako zastititi gornju deku?


Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
sve ti to stoji vani, pa da zaštitiš od kiše, snijega, vrata nisu loša ni kad zakuriš vatru pa dok se ne razgori, barem će ti spriječiti da ti dim ide van na otvor. Naravno, mora biti zraka.
a to mogu dodati i kasnije, a vjerojatno ce ici nadstresnica pa cu je tako zastititi...

Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
ne znam, čuo sam da ljudi znaju staviti čak i motor od perilice rublja pa mu okretaje "ubiju" s nekim prijenosom. Nije mi jasno zašto tolika energija no može se naslutiti možda zašto. Motor od vešmašine je asinhroni, bez četkica, pa je tih i sanžan. Ipak, Janka treba vrtiti satima...
ma imam vec neki razanj napravljen od motorica brisaca samo je mobilan, kasnije cu poslikat pa stavit da vidite...
Downtown is offline  
Odgovori s citatom