Pogledaj jedan post
Old 02.02.2011., 16:18   #11
Quote:
Drug Mile kaže: Pogledaj post
Bala sijena je oko 10 kuna, nađe se i jeftinije po Hrvatskoj ali je prijevoz skup, tako da mi je najpovoljnije ono što nađem u blizini, koliko god koštalo.

Krećem odmah s cijelom površinom jer ako ne prekrijem sve, onda kasnim s pripremom, a imam dodatnog posla sa korovom kasnije. Bolje ovako, pokrijem sve sijenom, dodam još malo šumskoga lišća, na jesen još dodam vlastitog sijena, pa neka leži pokriveno, neće mu škoditi. Ako računamo da zbog stelje ne moram orati, okopavati, gnojiti zemlju, navodnjavati, ne moram se boriti s korovom, onda se cijela investicija sa steljom itekako isplati.
Moje obaveze oko malog djeteta me koče da krenem žešće u sve to. Zato ću prekriti ovo predviđeno. Pošto nisam dugo u ovim prirodnim uvjetima - moram provjerit za koje vrijeme zapravo će se doći do željenih rezultata. Mislim da kad dio svog voćnjaka pokrijem travom (bez oranja) neće biti dosta godina dana da postane upotrebljivo za sadnju. Živi bili pa vidjeli!

Zagovornica ovakve obrade nahvalila se do beskraja - samo sije i bere povrće. Ako uspijem svoje dosadašnje navike promijeniti i olakšam si posao za pola - napravila sam veliki korak za sebe i svoju obitelj i suprug se neće ljutiti što ga tjeram da mi pomogne obraditi zemlju.

Veliš šumsko lišće - lišće hrasta i oraha nije poželjno u kompostu pa zaobiđi hrast!
komar is offline  
Odgovori s citatom