Pogledaj jedan post
Old 17.06.2013., 21:51   #123
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Čitam, al ne vjerujem u te praznovjerice i brutalnosti.

Kad toliko ljudi se još zavarava da će im Biblija nešto poručit od BogoIsusa.

Znam dosta ljudi koji su postali bolji čitajući Bibliju. Znam i one koji nisu postali bolji. Ipak bi svaki čovjek trebao pročitati Bibliju, kao i druge svete spise koji su nadahnjivali brojna pokoljenja svetaca, mistika, altruista, humanitaraca, ali i znanstvenika, državnika....


Quote:
Što se mene tiče, ne razvijam nikakav novi moral. Samo se gnušam na nemoral spaljivanja žena i kamenovanja trudnica i na pokolje novorođenčadi. Kako sam samo pokvaren i zao.... samo mi je spaljivanje na umu. I kamenovanje.

Kažeš da ne razvijaš nikakav nemoral, a ipak smatraš da je nešto u Bibliji nemoralno? Od kuda tebi pojam moralnog i nemoralnog? Kontradiktoran si.


Quote:
Tako možeš govoriti o bilo kojoj knjizi koja zagovara još gore stvari od spaljivanja i kamenovanja žena "da je sve to duboka simbolika apsolutne mudrosti s neba".

Ne mogu. Za Hitlerov Main kampf znamo da nije pisan simbolično. Brošure jehovaca također nisu pisane simbolično. Ali Biblija je, ona je pisana jezikom simbol, cilj autora je da nešto prikažu simbolično, a na nama je da se simbolima otvorimo.


Quote:
Znači baš nikad ne smiješ nešto reći da ne valja? Samo dobrote oko sebe širit? Samo nalazit posvuda razloga za biti dobar čovjek. Hm. Pa i ja tako radim. Ne držim kritiku samu po sebi uvijek lošom.

Ako je kritika izrečena sa ljubavi, onda je to dobra kritika. Ili ako kritiziraš jer želiš to što kritiziraš popraviti. Jedno je zdrava kritika, drugo je pljuvanje.


Quote:
Ti si opalio po Jehovinim svjedocima. Znači li to da je Jehovin svjedok u tebi? Zašto o njima ne govoriš samo lijepe stvari? Zašto u njima ne vidiš samo dobro i poticaj da budeš bolji čovjek?

Kad ja izložim neku odvratnost iz Biblije, a vjeruj, prepuna je toga, onda sam zloban, vidim samo zlo koje je i u meni.

Kad ti opališ po Jehovinim svjedocima, onda ti imaš pravo to radit, to ne znači da vidiš loše jer je u tebi loše, nego vidiš čistu istinu, pa ti to možeš, a ja ne smijem - jer ti to kažeš.
Pa jel post uvodničara Biblija? Biblija je knjiga simbola i svako u njoj vidi što želi vidjeti, a uvodničarev post svakako to nije.

Na ovoj temi su se pojavila dva jehovina svjedoka. Jedan je pod temom o Bibliji pokušao podvaliti sektaško učenje Jehovinih svjedoka. Papaprazzo se osjetio ponukanim reagirati i upozoriti iskrene duhovne tragaoce na ovom podforumu o čemu se radi. Da je otvorio temu Duhovnost Jehovinih svjedoka (koje btw nema) ili Kako Jehovini svjedoci tumače Bibliju ne bi bilo problema. Ovako je namjerno ili nenamjerno pokušao obmanuti forumaše.

Na temi se pojavio i drugi jehovin svjedok, duhovni do duše, koji je na temi pokušao pod maskom nepristranog diskutanta uvaliti sektaško učenje dokinsovaca. I tebe je Paparazzo razotkrio.

Razlika između vas dvojice i Biblije je što Biblija ništa ne podvaljuje, ona je zapis iskustva šezdesetak ljudi sa Bogom, a ako neko u tome vidi zlo, on učitava nešto u nju, siluje tekst, odnosno griješi u aizegezi. A jehovac i ti ste došli na temu sa ciljem podvaljivanja, pa ja nisam učitao u vaše postove svoje namjere ili motive već sam ih razotkrio, dok Biblija nema cilj zla koji ti u njoj vidiš ili sektarenja koje iz nje iščitava jehovac, tako da ste vas dvojica svojom analizom Biblije zapravo pričali o sebi.
__________________
Sjeti se vale da si more!
ripaparazzo is offline  
Odgovori s citatom