Pogledaj jedan post
Old 03.05.2007., 17:50   #24
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Ima li ta zgrada još balkona - terasa, i ako ima, kakve su ograde?
Ti bi ogradu po cijeloj dužini, znači 9 plus 11 m?
jos jednom sve pohvale za zagrebacki raj! inace, ove resetke za penjacice koje se vide na mojim fotkama isto su od takve zice za armiranje, ali nije umetana u nikakve okvire jer je morala ostat savitljiva.

ograda mora bit po čitavoj dužni, inače ništa od mačkobrana!

slike koje sam vec poslala su moj albarium iz 2005. tada je uistinu bio đunglica! ove sam godine puno biljaka poklonila jerbo sam u sredini južnog dijela htjela napravit "sjenicu" (ne pravu, klematis i jasmin koji se penju po rešetki učinit će svoje), još jedno mjesto za sjedenje kad je na "ćošku" previše sunca.

danas je malo oblačno pa su fotke ispale tako kako su ispale, eto pojašnjenja: zgrada ima 5 katova, stanovi na petom su malo uvučeni u odnosu na stanove dolje, za širinu terase (160-180 cm). moj je stan na uglu i terasu ima s dvije strane, kao šlauh.

eto virtualne šetnje:

zgrada lijevo je ona u koju gledam sa svoj zapadnog kraka. ista je kao moja, samo što bi se moj stan nalazio sa stražnje strane. ovo je prvi ulaz, ispod 5. etaže se vide neki balkoni koje su ljudi uglavnom pozatvarali bijelom pvc stolarijom. originalna stolarija je bila tamno zelena, no sad je promijenjena u bijelu:



...ista zgrada, samo pogled na četvrti ulaz, kao i moj (priznajem, fasada joj je grozna):


...kad izađem iz kuhinje ovo mi je pogled na ćošak na kojem se krizaju taj zapadni i južni krak. vidi se niska ogradica koja u buducnosti treba bit visa. na zapadni bi krak rado proširila kuhinju - na zidić dolaze prozori i mijenja se krov, a ostatak do kraja zapadnog kraka bi po zimi bio spremište za mediteranke:


...ovo je pogled na južni krak, zahvatila sam ploče koje bi isto trebalo mijenjati:



...to je isto to, samo sam zahvatila gornji dio, rešetke za penjačice. donji im je dio pokriven bijelim limom jer su ih macke koristile kao lojtre. kad to nije pomoglo - lim bi preskocile i jednostavno nastavile prema krovu - onda sam na gornji dio stavila tanki leksan:



...sad smo na sredini južnog kraka (s irmom, "mačkom na vrućem limenom krovu", taj lim bi isto treba mijenjat u nešto drugo):


...i pogled na ćošak s južnog kraka:



hvala ti na zanimanju. na amazonu sam vidjela neke knjige o krovnih terasama, svjetlu u vrtu i ogradama. razmišljam o kupnji, no svaka je oko 40 eura pa ću još malo razmišljat...

ako ti bilo sto jos treba, javi pa cu poslat
lora-lora is offline  
Odgovori s citatom