Pogledaj jedan post
Old 12.01.2010., 15:26   #92
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Ah neznam, ja sam mislila da je 8. kuća smrt=sam kraj, ili eventualno 12. kuća kao kraj svakog ciklusa, pa i životnog, pa i prelaska iz fizičkog/tjela u duhovno/duša...

hm, možda zbog toga što se rodimo u jednoj obitelji, odrastamo u jednom domu, a onda u drugoj polovici života u drugoj obitelji, domu, u kojem na kraju i umremo...možda opisuje ne način na koji umiremo kao 8. kuća, nego okolnosti u kojima pred sam kraj živimo...rođenje i smrt su zapravo slični...

tu bi ti netko drugi dao pametniji odgovor...
10. polje ja mislim da isto govori o domu, jer ako govori o jednom od roditelja, neki kažu oca, neki majku, zašto ne bi i o domu...ja sam itekako osjetila pluton na vrhu desete u opoziciji s mojim ac-om, u obitelji....
Dom i obitelj u smislu odrastanja i korijena gledamo kroz 4. i 10. polje, uklapamo u tu sliku Mjesec koji govori u ovom slučaju o emocionalnoj poveznici s roditeljima, a i Merkur koji će pokazati što su nas naučili.
Obitelj koju kasnije stvaramo gledamo kroz 4. (zato što su nam tu usađeni temelji pojma o zajedništvu i obitelji) i 7. polje koje govori o partnerstvu i braku. Venera kao emocionalna komponenta ima veliku ulogu u dodatnom tumačenju.
Uglavnom, koliko god neko polje predstavlja nešto, sve je stvar kombinatorike, ništa nije samo po sebi takvo kakvo je, ne postoji samo jedan pokazatelj.
black panthere is offline  
Odgovori s citatom