Pogledaj jedan post
Old 13.01.2012., 23:35   #5418
Cure...evo me...Ja sam umrla,zato me nije bilo. Jos se tresem. Jedva sam uspjela da sklepam osvrt na vecerasnju epku. Stvarno sam potresena,kao da sam maraton trcala. Ujutro cu probati,kad se malo presaberem,ako treba sto od dijaloga da se prevede...Izvinite sto me nije bilo,nisam disala 2 sata...

Evo kako ja vidjeh stvari:

Nije ovo vise "Lud,zbunjen,oteta". Yok,yok. Ovo je "Kako Masu radno onesposobiti i skratiti joj zivot za 6 godina".
Vidjeli smo tipove,vidjeli smo slike,vidjeli smo trailere. Znali smo da ce biti mucno,da ce biti suza. I opet smo ih podcijenili.
Pocetak-Emir popio injekciju u vrat (dobro,vise u dzemper,al stvarno,samo jos fali da Cagu nadrogiraju). I on tako uboden upade u sobu,i vidje nju.I opkoraci je da joj odveze ruke. I pade k'o klada.
Do tog trenutka sam disala.
Svezani,izmuceni,slomljeni. Feriha je tu vec cetiri dana,i sad je jos Emir zarobljen. U tom haosu,on je jos Emir-"Izaci ces odvde,obecavam ti.Izaci cemo zajedno. Ne placi,preklinjem te. Oslobodicu te odavde kako god." (I opet je ispunio obecanje,izasli su,zajedno).
Halil,spreman kao Hitler za Blitzkrieg. Injekcije kao na pokretnoj traci-za Emira. Od ove ces goreti,ova ce te umrtviti,ova ce te osamutiti. Ja bih njemu zabola nesto,ali ne iglu,nego kolac. Emir junacki trpi. Cujemo "mm,hmm" samo kad se Halil primakne Ferihi. "Ne diraj je,ne primici joj se". Ferihi je jos gore sto je on tu,meni se cini. Jer gleda kako ga sadista muci.
Ono sa paljenjem plastike necu ni da komentarisem,ne mogu se oporaviti od Emirove face i stoickog podnosenja opekotina. A Halil je mislio da ce ga tako lako slomiti. E pa znas,sipak. Ne,nije sipak-orah-znate ono "tvrod je orah vocka cudnovata,ne slomi ga al zube salomi". E pa tako. Otporan na injekcije,otporan na vatru.
Culi smo i "askim". I to prvo od Ferihe. Vay,vay. Eto,surpriz. Ne to da ga voli. Nego da je progovorila prva. Mislim,red je bio-ono,momak dosao,smlacen,nadrogiran. Al opet,ocekivala sam "daj pet".
I cusmo njegovo "askim". Ono sto me je zamalo dotuklo u traileru.
Pitanje "jesi li dobro"=jeste,super je. Halil mu je uradio pedikir,sad ce french da mu radi,ali nije siguran da li da stavi nadogradnju ipak. Biraju nijansu laka. Napravio mu je bob,kao Victoriji Beckam.
Ma shvatam ja nju,stres,nije jela,zapravo,pojede malo one jabuke da Halil ne prekolje Emira.
I onda Halil ode. Poezija. Emire,sjecas se kad onomad rece Korayu "Ni poezija nas ne moze spasiti". Mrco mrceni,pojma ti nemas.
Suze su mi krenule cim je polozio glavu pored nje,tj.na nju. I onda "Hatirla"-sjeti se. Povjetarac,more,njih dvoje. Kakvi su bili prije nego sto je atomska bomba pala. Ono cega se nisu mogli sjetiti u prethodnih 15 epizoda,i vise."Nasao sam te ,samo tako,vise od sebe..." Samo sto ovog puta nije bilo dekice i mora nego konopci i neizvjesnost. I ovog puta je bilo jace. Ja nastavila da treniram ronjenje na dah,mozda zatreba kad se bude onaj prsten trazio.

Levent je odspavao u kolima,naravno,on je Levent. Ja sam se derala "Marsh na Tibet". Naravno,jer on je Levent.
Ali onda se nesto desilo. Susret s Unalom. Unal tvrdi da je Emir otisao da razbistri glavi,nije mu ni prvi, ni zadnji put. Naime,uzrujalo ga je ovo s portirevom kcerkom. Nasao si pogresnog da valjas tu pricu. Nije ti ovo Aysun,a ni Sanem. Levent krece" ja sam se zamalo pubijao s vasim sinom (sjecamo se,uzivali smo). Ali znam da ne bi isao u ovoj situaciji,dok je Feriha oteta da bistri glavu niti bi gore lezao".
Levent je dobio privremenu vizu. Privremenu.

Jel vi shvatate kako je tuzan Emirov zivot? Jedina osoba koja primjecuje njegovo odsustvo je ludaca koja ga proganja. Jednina osoba koja nesto povodom toga preduzima je osoba s kojom je na ratnoj nozi.
Majka-u Diznilendu. Otac-kod Sanem u gostima. Koray-latin lover,a u slobodno vrijeme i njegov najbolji drug-seta pored mora,kucka poruke. Hande,bivsa prijateljica dere po Nutelli (a meni se zeludac skvrcio).
Ovamo svadba,taj srecni dan. Docekasmo i to. Feriha sva jadna,a ja se mislim-brate,bolja je ova vjencanica od one haljine za vjeridbu,a nema ni onog sjaja. Bice fine slike. Sjedose za sto-mlada,mladozenja,2 ovce za klanje i svjedok. Kakva je to svadba bez muzike? S obzirom kako je spreman bio,ja sam ocekivala Tarkana,Hadise i Mustafu Sandala,ali tu je malo fulao. Ipak,gramofon samo. Onda sam cekala da ovi idioti od pisaca zamisle da bi bilo zanimljivo da svira "eksik",al dobro,izgleda da je moj um ipak jos malo bolesniji od njihovog.
Ja znam da je trebalo da zalim nju u toku tog plesa,ali ja nisam mogla da oci odvojim od Emira (mislim,obicno je tako). Njegova faca...Eh,ali onda ide famozna scena-7 minuta s Halilom.Inace,Halil je sam vodio ceremoniju,i potpisali su se u njegov spomenar. Znate ono "rijeka tece tok tok tok,ja te volim,cmok,cmok,cmok,". E pa tako.

Eh,ubijedi ona Halila da odveze kuma,nije fora,mora brak biti "validan".
Medjutim,kum se opasuljio. Izuo se. Cizme btw,super,al necemo sad o tome.
I tako,on,nadrogiran,opecen,bos raspali po Halilu. Ali se mlada nije sjetila,da,kad je pustila kusog i repatog iz kuce,uzme i onaj pistolj. Nejse,stresno je vjencanje za zene,pogotovo kad je Halil mladozenja. Makljaza,ali ,Emir u jeku borbe pade.
Ovamo kacija,mobilisani svi nesposobni policajci i pola Etilera. Seher koja pametno koristi broj,aferim,nekome mozak radi-to j nuzno za jedan brak,da supruznici zajedno imaju bar jedan mozak. Eto,ovi nekako i sa Mehom ispunise kvotu.
Kod Halila,mlada zove kuci,Emir progledao,Halil s pistoljcinom u Emira.Nevjesta uzima nozinu i pod grkljan. Hajde,damat,sta ces sad? Zar da udovac postanes??ccc "toliko ga volis". Eto ,i halil skontao. Medjutim,nije ni Feriha luda. Ona po njemu,i sad sve to super,oni preko vrata.

Scena epizode,scena sezone,scena godine-Emir je iznosi na rukama,biva pogodjen,pada. On na koljenima,s njom u narucju,al ne pusta,drzi je cvrsto kao da mu zivot od toga zavisi. Ona ga grli. Meho,Levent,Riza,i jedno 30 komada policajaca gledaju.Oni se grle. Ja grlim jastuk. SON.

O Gulsum nisam pisala jer me ne zanima.
__________________
Frankly, my dear, I don't give a damn.
ScarlettO'Hara is offline