Pogledaj jedan post
Old 14.03.2011., 23:08   #500
multiquote šteka, pa da odgovorim obojici:

kad sam bio 5 ili 6 godina, ne sjećam se sad više točno, išao sam na obavezni lječnički pregled prije kretanja u osnovnu školu. uz sve što se pregledava, pregledava se da li imaš fimozu i da li su testisi na mjestu, da li je podignut, da li nedostaje i sve ostalo. ukoliko imaš neki problem, moraš ga srediti.

Ja sam imao problem fimoze, dakle sužavanje kožice, te nisam mogao prevući preko glavića. klasičan problem. stvar je takva da se to mora riješiti, jer će prije ili kasnije počet dolazit do raznih infekcija i upala, pogotovo ako penis bude u erekciji, jer on raste, a kožica se ne spušta i ne rasteže dovoljno.

Rečeno mi je da to obavezno moram riješiti prije škole. Nakon 2 dana sam ležao u bolnici operiran. Od svega, jedino se sjećam bolova i prvog pišanja.

Ne znam kakva je praksa sada, ali mislim da se takve stvari moraju riješavati prije upisa u školu, jer to i je smisao lječničkog pregleda, da se pregleda da li si zdravstveno sposoban ići u školu.

Što se tiče mokrenja, nisam imao većih problema, fala bogu, ali su mi rekli na tom pregledu da bi moglo dolaziti do raznih infekcija i da je to bolje napraviti što je prije moguće. Dobio sam odmah naputak što i kako, da se uputim urologu na detaljan pregled, te da nakon što to obavim, dođem ponovno na lječnički da se vidi da li sam to riješio ili ne. Rečeno mi je da bi morao pauzirati godinu ako to ne riješim. Znači nije bilo za zajebanciju. Upravo pitao staru koja me vodila na taj pregled.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline