Pogledaj jedan post
Old 02.10.2012., 10:36   #11
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
moram priznati da su mi vaši odgovori previše stručni (cijena po klogramu ne znači mi ama baš ništa jer nemam ni najmanju ideju koliko će ta vrata težiti). nazvala sam nasumično jednu firmu koja se time bavi i čovjek mi je savjetovao da ne ugrađujem šine sada jer ih nije ni dobro ugrađivati u mokar beton, a ako nisu savršeno ravne, kasnije ću imati problema s vratima. tako da odustajem od toga sada.
Na stranicama proizvođača se mogu pronaći težine po metru profila. Mora se znati kakav je profil (oblik), koje su mu vanjske dimenzije i koliko je debela stijenka. Ja sam pričao o profilu 60x60/2mm što znači kockasta šuplja "cijev" vanjskih stranica 60mm i debljine stjenke 2mm. Za to se zna da je dužni metar XY kg čelika.

Napomenuo sam da je skica vrata jako bitna jer se težina računa iz toga da se pronađe koliko kojeg profila treba (ukupna dužina za svaku vrstu), te se tada iz tablice pronađe kilaža za jedan metar i pomnoži s ukupnom dužinom.

Ne postoji način da vi kažete 6m ograde a ja kažem 150kg osim ako ne kupujete neki tipizirani oblik za koji onaj tko ga proizvodi već zna kolko potroši željeza po dužnom metru ograde.

tablice se mogu skinuti u katalogu na www.strojopromet.hr

napominjem da treba paziti kad se od njih kupuje jer na foru APP dižu cijene. npr. telefonski sam tražio cijene i dobio 5,5kn+PDV/kg. Tamo nisam znao da je cjena "subjektivna" pa su mi napravili račun po 7,25kn+PDV/kg. Da sam samo platio, ostao bi 100€ lakši. Kad sam se bunio i rekao cjenu koju su mi rekli, odgovor je bio da što odmah nisam rekao da znam cijenu !?!

No katalog nema cijene i za izračun kilaže i pregled ponude na tržištu je jako dobar.
morrak is offline  
Odgovori s citatom