Pogledaj jedan post
Old 04.08.2008., 20:34   #14
Bok narode,znam daje nekima ovo poznato pa neka se ne ljute,namjera mi je pomoci sa par info-a
Wi fi radi na cca2.4GHz,a ima i drugih frekvencija...

kantene su ok. Vise o njima,za samograditelje na stranicama wifi udruga po Hrvatskoj.

Za cca duplo para od troska kantene moze kome treba dobiti i tvornicku antenu,cca400-500kn za vanjske sa 20,30,i preko dobiti/pojacanja,sa kabelom i konektorom/provjereno i testirano.

Za wireless odnosno frekvenciju kod nas najcesce 2.4Ghz mozete koristiti i log i dipol i keramiku, a i tanjur od satelitske,ali uglavnom samo tanjur.

o cemu je rijec...te antene u obliku i izgledom na satelitske korste se za vrlo vrlo usmjerene veze kako za odasiljanje tako i za primanje(i to obicno posebno) i u profi upotrebi su plsticne radi izmedju ostalog,odrzavanja.

Znaci svi ste u pravu ali osnovno je da se ne mijesa SAT sa WIFI jer satelitska prima frekvenciju najcesce od 10.7-12.75GHz,a za WIfi nas /vas interesira 2.4GHz i to kanal 1=2.412GHZ do kanal 11=2.462,

znaci ti tanjuri su jako usko usmjereni za prijem ili odasiljanje na velike daljine...mislim da bi to bilo ok za WiMax. Za wifi lan je uglavnom nepotrebno,ali ko vam brani da umrezite bezicno 2 komjutera udaljena npr100km...eto toliko...

osobno znanje svoje bas zadnjih par dana osvjezavam.Voljan sam bas svakom pomoci/ako ne zna ili ne moze nac na google-u/odnosno ako i nadje ali ne razumije iliga je strah ,sto je i opravdano da svoju opremu osteti...
s1hr is offline  
Odgovori s citatom