Tema: Montignac
Pogledaj jedan post
Old 06.03.2007., 15:09   #15
Bila sam na Monitgnacu, skinula kile i bila zadovoljna. Vise nisam.

Kupi/posudi knjigu, tamo sve totalno jednostavno pise i ne mozes falit. Smrsavit ces ako se budes drzala ideje. Ideja:

- izbaci sve bijelo i zamijeni integralnim (tjestenine, kruh, rizu)
- izbaci bijeli secer sasvim kao i sve slatkise, a svakako zaboravi da postoje lisnato tijesto (gotovo sve za dorucak iz pekare ima lisnatu) i pozdravi pomfrit
- sve masti smanji (umjesto mlijeko/jogurt i sl 3,2%mm uzmi ono od 0,9%mm)

- sve ugljikohidrate(tjestenina, kruh, riza, krumpir, grah) jedi samo sa povrcem ili vocem (kruh sa vocnom mermeladom bez secera - dorucak)
- proteine i masti jedi sa povrcem (meso s povrcem, ribu s povrcem)
- nikad ne kombiniraj proteine i ugljikohidrate (tj. nikad ne jedi meso s krumpirima, kruh i sir, kruh i salamu, rizu i meso, tjesteninu s umakom od vrhnja, pizzu sa sunkom i sirom)

I izdrzi tako 3 mjeseca. Samo je prvih 7 dana tesko. A u knjizi ces naci i o iznimkama i sl... Knjiga je jako lijepo napisana i vrijedi je procitati. (Malo mi je islo na zivce sto ce cijelo vrijeme glorificiraju Francuzi, a Amere se smatra glupima... ali kad to zanemaris,a ipak je to knjiga o dijetama, knjiga je ok). Vrijedno je to sto nikad neces bit gladna, a neces se debljati.


Nutricionisti takav pristup smatraju prihvatljivim. Ono sto sam ja primjetila je da nakon tri mjeseca kad sam pojela kolac (vrhnje, orasi, jaja, maslo i brasno zajedno) mi je bilo slabo. Moj zeludac se bio navikao na hranu niskog glikemicnog indeksa i taj kolac je dozivio kao sok. Ono sto se inace ljudima spava nakon sto se najednu mesa i krumpira, dogodilo se i meni nakon tog kolaca. Ali ne da mi se spavalo nego sam imala osjecaj da sam pod anestezijom. Takav sam ja organizam, jako reagiram na sve. I bilo mi je tesko stalno tako kominirati. Cim sam 7 dana prestala, tesko mi se bilo vratiti. Karakter je osnova svake dijete.


Ukratko, ako se pridrzavas ne brini. Jos i ako malo vjezbas - racunaj da ces doseci svoje snove....
m_milica is offline  
Odgovori s citatom