Pogledaj jedan post
Old 22.05.2003., 13:35   #4
Cuga i klopa su skuplje nego u Cro. U samom Noordwijku nisam bila ali ako ces dolaziti u Amsterdam mogu ti neke stvari napisati. Pretpostavljam da u Amsterdamu mozes naci dosta jeftinije restorane nego u Noordwijku, ako hoces javi gdje ces biti ili na koji dio Amsterdama ces dolaziti pa ti mogu javiti neke. Den Haag ne znam narocito. Bila sam par puta ali nije me se nesto dojmio.

Ako ces ici malo setati po NL, preporucam Delft. Trg i centar su jako lijepi. Ima i dosta restorana, kafica,... plave keramike (zastitni znak Delfta)...

U to doba bi vrijeme trebalo biti ok ali to se ovde nikad ne zna. Sad recimo pada kisa vec danima i ja sam u zimskoj jakni. Dole je skoro 30 kako cujem, pa si relativiraj. U svakom slucaju, male su sanse da ce biti toplije nego dole.

Gdje mislis izlaziti i kakve stvari te zanimaju? Link, pa mozes sama traziti sta se desava u NL i u Amsterdamu: www.aub.nl Ne znam ima li engleska verzija sajta ali i ovde se moze dobro snaci ako ne znas nizozemski.

U Amsterdamu je super: Concertgebouw (www.concertgebouw.nl ) Carré teatar (www.theatercarre.nl ), Muziektheater (www.muziektheater.nl ) i ima jos brdo manjih, zavisi kakve stvari te zanimaju. Dalje: Rijksmuseum sa puno Rembrandta (izmedu ostalog veliki ponos: Nocna straza), Van Gogh muzej i Stedelijkmusem. Sva tri se nalaze na Museumplein-u, dakle ne trebas kruziti gradom u potrazi, i treba ti jedan cijeli dan ako hoces da ih obides. Van Gogh mozes najbrze vidjeti, za druga dva ti treba vise vremena.

Ako ces u kino, prvo pokusaj u Tuchinsky. Nedavno je renoviran i izgleda otkaceno.

Na Dam-u (trg) mozes vidjeti Maddame Tussaud, sa vostanim figurama, tu si brzo gotova. Zapadno od Dama, prva ulica, ide Kalverstraat gdje mozes u shopping. Kreni vec od ispod Centralne stanice pa na jug. Suvenire ne kupuj na tom dijelu, preskupi su. Kad dodes do Munta (isto neka vrsta trga), pored ti je Flowermarket, mozes kupiti tulipane, klompe i ostale rekvizite.

Malo skuplji shopping ti je u Leidsestraat, to je ulica koja povezuje Leidseplein (obavezno svrati na kavu i gledanje ulicnih zabavljaca) i Kalverstraat (ovu gornju shopping ulicu). Veoma skupi, burzujski shopping je u P.C. Hooftstraat. Ne znam kakav ti je budzet, ali nek se nade.

Zgodan dio za setati je u centru, dio koji se zove Jordaan. Puno malih prodavnica, uske ulice, mostici, kanali,...
Jeftine sitnice na Albert Cuijp marktu. Tram 24, 25, 16 sa centralne, stanica Albert Cuijpstraat.

Dosta? Ako te zanima nesto specificnije, samo pitaj.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom