Pogledaj jedan post
Old 12.08.2007., 18:22   #8
E moji drugari :

Evo jednog linka koji moze da da odgovore na neka od tih pitanja

http://www.citypopulation.de/Croatia.html poucan link i ceo sajt uopste prati popise svih zemalja sveta... Ovde pise koliko je Hrvatska imala stanovnika po zupanijama i ukupno,rangirani su gradovi po broju stanovnika iz 2001. godine...

RANG PO VELICINI NASELJA

1. ZAGREB
2. SPLIT
3. RIJEKA
4. OSIJEK
5. ZADAR
6. SLAVONSKI BROD
7. PULA
8. KARLOVAC
9. SESVETE (kao naselje,ali posto pripada Gradu Zagrebu,ondak se ne racuna)
10. VARAZDIN
11. SIBENIK

E sad,po velicini grad-opstine,niko nije radio takvo rangiranje,mozda je to radio neko u Hrvatskoj...

Inace,Nasice je u Osijecko-Baranjskoj zupaniji,Ploce su u Dubrovacko-Neretvanskoj zupaniji,ukupna povrsina (jel sa morem) ti je 87.661 km2 (mada neki izvori zaokruze i do 89.000 km2), a kopna 56.542 km2

Ne znam koliko imate tacno opstina,cini mi se negde oko 400...Ispravite me ako gresim. Imate oko 1180 ostrva (ne znam bas tacno je li neko novo otkriveno) a sad za hridi i grebene...

Mislim da je i dalje Mali Losinj najveci ostrvski grad (opet ako gresim ispravite me)... Tako je bilo 1981. cini mi se,a nije se mnogo promenilo valjda do danas... Tu slede posle Blato i Vela Luka...

Negde sam procitao da u Hrvatskoj ima 127 gradova

A Michael nije prolupao,ovo je nesto sto bi prosecan stanovnik vase zemlje trebalo da zna...Jes da se od tog ne mesi hleb,ali lepo je znati...

I ne zna ovo svako iz Srbije,ali volim ovakve teme i pitalice,posto sam upucen na stanovnistvo Balkana...

POZDRAV
__________________
Ko želi da ostavi alkohol
može ga ostaviti kod mene
Unared zahvalan
sdespot is offline  
Odgovori s citatom