Pogledaj jedan post
Old 03.10.2013., 15:44   #2505
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Srednjoškolski centar. Iz smjera Modriče. Tu ste opasno tučeni. Dosta puta. Zatim selo lijevo, kuda ste okl vlakom krenuli. S brda ste im PAT u ustima skoro držali, iza ukopanu mibmacačku bateriju, beztrzajni top u vašem selu, BOV,...ne mogu detalje dugo bi trajalo ali tisuće granata i ništa. Ginuli su neoprezni od snajpera i tko po selu krao od granate. U tranšeu dok ste napadali par ranjenih. Kad smo vam uništilh jedan tenk, drugi bježeći u kanalu naišao na protutenkovsku...naređeno nam je povlačenje. Tri dana ste artiljerijom po pustom selu tukli, još tri trebalo da se usude ući.... Znam da nije volja normalnom čovjeku u rat ići. Od kuma jedna tetka udana za hrvata, 4 za Srbe??? Rođak iz Rijeke, od strica, kum i ja na drugoj strani...pozdrav!
pazi mi smo imali problema osta sa nekim stvarima,nece ljudi da ratuju,nakon proboja koridora pogotovo.Ne svi naravno ali bilo je "betera" jednsotavno kaze,sto cu ja ginut za to?
Mene su 2/3 puta zvali da se vracam kuci,dobijem nesto odmora nakon 2 mjeseca i nakon 3/4 dana moram opet nazad,jer su neki iz prijedora sto su dosli da nas mjenaju izgubili liniju upravo zbog manjka volje.
Zato stu Hrvati u Posavini bili dosta vise motivisani,a to sto smo mi imali puno vojske je nesto drugo,pola njih nje upotrebljavano od tih 50000,vise ih je doslo radi sminke smao onako tu su i mi smo kao prejako.
To sto se volje tice,i nama se to znalo desit kod teslica,hladno probijemo muslimanima liniju i vratimo se,kazemo prejak otpor.
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom