Pogledaj jedan post
Old 28.10.2011., 04:38   #27
Quote:
Wawindaji kaže: Pogledaj post
srednju glazbenu za solo pjevanje niti ne možeš upisati bez 2 pripremna razreda čiji prvi upišeš
AKO prođeš audiciju koja je uvijek u 6. mjesecu u svim glazbenih školama u zagrebu
+ ne smiješ imat manje od 16.god. niti više od 21.god.
+ ne idi u baloković
+ u muzičkim školama se radi klasika
eto toliko
damn tek sad vidim ovo. plavo boldano je netočno. minimalne godine koliko ja znam nisu propisane iako se ne preporučuje prije 16,17 a gornja granica nije 21 godina nego 22 za cure i 24 za dečke kaj je po meni debilno i diskriminacija ali dobro. isto tako ne radi se nužno isključivo klasika, sve ovisi o profesoru.

Quote:
crazywolf kaže: Pogledaj post
Ovako znaci imam 15 godina.Htjeo bi nauciti pjevati,odnosno ja znam da moj glas nikad nece moci biti kako ga ja zamišljam ali zelim postici barem neki rezultat koji ce uciniti moj glas lijepšim i ugodnijim za slušanje.Mnogi ljudi pisu po internetu svakave stvari ali ja ih jednostavno ne kuzim.Stvar je u tome da me to ful zanima,pjevanje me jako privlaci ali jednostavno ne znam kako da si na neki nacin ucinim glas lijepšim.Ne kuzim se u one stvari na youtubu i slicnom.Engleski mi bas nejde od ruke,pa mi je teze shvatit.Ima li tko od vas iskustva pa da mi kaze pokoji savjet pvt ili nesto slicno.Svaki komentar bi mi dobro došao. I da vidjeo sam da je netko postavljao slicne teme na ovom forumu ali ja u njima nisam jednostavno pronašao odgovor.Znam da ima dosta ljudi koji trenutacno imaju glas sada popud mene i koji bi željeli da ga ulijepšaju pa tako da ova tema bi mogla biti mnogim ljudima od koristi
na jutubu treba pazit s tim video instrukcijama jer ima onih koje su super i onih koje su blago rečeno npr. od ovih instruktora 1, 2 i 3 su dobre upute. za početak se pozabavi vježbama disanja; zdravo pjevanje ne ide iz grla nego "iz dijafragme"; prije pjevanja se treba upjevat; ne jest i ne pit određene stvari, kao npr. čokolada i mlijeko; pjevati svojim glasom a ne imitirat nekog; puno vježbati, ako boli nešto radiš krivo i treba prestat... nije mi baš najjasnije kaj točno želiš, instrukcije preko neta od osnova pa na dalje, samo koji savjet, live instrukcije, vježbe, nešto deseto...? možeš se javit i na pm, ne moraš javno ak ti je bed ili whatever.
inače, za ekipu koja pjevanje uči solo preporučujem knjigu od Cathrine Sadolin naziva "Complete Vocal Technique" i dvd od Melisse Cross "Zen of screaming 1 & 2" (neka vas ne zavara naslov, dvd je kvalitetno napravljen, i jedan i drugi, i ima svega od tehnika disanja do raznih vježbi i slično).
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom