Pogledaj jedan post
Old 29.06.2011., 13:33   #20
Quote:
mala_do_jaja kaže: Pogledaj post
kako ponovno upoznati nekoga, pružiti priliku nekome, tj. upoznati i dopustiti da u tvoj život uđe onaj pravi/prava nakon godina i godina svakakvih budala i manipulatora, nakon što zaboraviš sve i odlučiš krenuti dalje....od kud zapravo krenuti, kako povratiti samopouzdanje, kako uopće dopustiti nekome da ti uđe u život a da to odmah ne uništiš hladnoćom?
Teško. Čini se da iskustvo odmaže. Postajemo puni predrasuda pa teže dajemo šansu za nešto više.

Da li je zaista tako malo iskrenih i toplih ljudi ili ih samo nismo kadri prepoznati? Treba zagrebat malo dublje, a kako, kad, ma koliko se trudili, lijepimo nekakve etikete. Odustajemo, čini se, prelako.

Mislim da je svaki čovjek vrijedan, ali koliko smo se spremni dati da dođemo do nečijeg bića? Koliko je to uopšte u našoj moći?
Koliko su zaista duboke patologije ljudi?

Tražimo od drugih ljubav, razumijevanje, prihvatanje, a koliko sami nudimo?


Samopouzdanje se može graditi na mnogo načina, ali samo jedan je pravi - spoznaja sebe. Suočavanje sa sobom, prihvatanje sebe, rad na sebi. Put bez kraja.

Elem, filozofija. Ko joj je sklon, sve napisano mu je suvišno jer zna i sam, a ko nije, njemu džaba i pisati. Moja predrasuda
Zmaj021 is offline  
Odgovori s citatom