Pogledaj jedan post
Old 18.01.2009., 01:59   #100
Quote:
f00f kaže: Pogledaj post
Nasao sam na net-u yi-djing u softverskom izdanju kao program. Da li to moze da zamijeni knjigu ili ne?
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
stapici stolisnika - svetog drva izraslog na grobu konfuchija, ne moraju biti jedini stapici.
da li netko radi ovu tehniku sa nekim drugim stapicima?
Ja koristim I Ching preko kompjuterskog programa i radi odlicno. Naravno, za pomoc pri tumacenju treba i malo po knjigama prelistati, ali za samo bacanje je dobar kompjuterski program.

Znam da ima nekih koji idu na tradicionalnije metode, ali po mom iskustvu, najvaznije je postovati I Ching i njegove odgovore. Nepostivanje njegovih savjeta je kazna po sebi (citaj, ako on kaze da nesto ne uradis, kazna ce biti to sto ces to uraditi). I naravno, ovisi kakva je netko osoba. Ako nekom treba ritual i sve oko toga, onda on i treba bacati I Ching uz pomoc rituala. A ako netko nema problema s kompjuterom (kao recimo ja), njemu I Ching radi odlicno i s njime.

A samo sto se tice stolisnika, to nije drvo, to je trava. I kod nas raste kao korov (time ne zelim reci ista lose o njemu, vec samo da ga ima puno i da ga ljudi smatraju korovom).

A sto se tice prica o I Chingu, imam toga dosta, a najinteresantnije je gledati kako se stvari odvijaju. I moram reci da je to nekad stvarno interesantno. Desavaju se neocekivane stvari, koje I Ching bez problema najavi, a u trenutku pitanja izgledaju nemoguce. Kompjuter je po tom pitanju zgodan, on pamti i pitanje i datum i rezultat, pa ti poslije bez problema pogledas sto je tocno bilo.

I cisto moj stav o tome, ako ga pitam, onda ga i poslusam, ma koliko ne bio odusevljen sa savjetom. Za sad je to ispalo ok. Naravno, ne pitam ga da li trebam kupiti kilu kruha u trgovini.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom