Pogledaj jedan post
Old 22.08.2017., 16:46   #96
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ne miješam ništa jer ne opravdavam ni jedan pokolj. Nadam se da ni tebi ne bi bilo drago da su se Tuđman i Gotovina ponijeli zločinački kao Tito i da su posmicali desetke tisuća martićevaca i pratećih srpskih civila. A mogli su bez problema u Oluiji 95. presjeći put i raspaliti iz osvete za ono od 91. kao što su ovi 45. napravili zločin iz osvete za ono od 41.

No, to je mravac skrenula temu na konkretan rat, pa bih te molio da o tome ne nastavljaš, ovdje, a ako baš moraš, možeš na chatu ili negdje gdje želiš...



Ne znam, ako je netko psihopat, onda nema što 'širiti', a ako ima empatiju, onda ne znam kako bi mogao npr. zaklati ili poslati u plinsku komoru neko dijete jer 'nije iz mog plemena'.
Velim da mi nije do tih spika, tako da ću te ostaviti da u miru naričeš nad "Titovim žrtvama". Načelno nemam ništa protiv osvete i smatram je posve legitimnim potezom.

Što se tiče nacista, već smo negdje imali raspravu o 'banalnosti zla', mislim da se radilo o temi 'Kolektivna krivnja'. Uglavnom, neurotipična je osoba spremna zaklat i udavit ako joj to naredi vanjski autoritet ili je društvena situacija takva da 'to svi rade'.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom