Pogledaj jedan post
Old 07.10.2017., 14:30   #1759
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Ovdje se ne radi o neurološkim, nego o psihičkim problemima.
Nikakvim neurološkim testovima, snimanjima itd se ne može dijagnosticirati psihička bolest, pa ni shizofrenija.
Ali, kao što sam rekao, pozitivno razmišljanje me neće skinuti s lijekova i potpuno izliječiti moju bolest. No, to ne znači da od takvog načina nema uopće pomoći.
Ne može, to stoji. Međutim, postoji određena korelacija između neurološkog stanja i određenih psihičkih tegoba, iako nije još posve jasno što je uzrok a što posljedica.

Pozitivno razmišljanje uglavnom pomaže, no to pravilo "nemoj okrivljavati druge" je dvosjekli mač - netko će tako postati svjesniji i savjesniji a netko će početi pojačano okrivljavati sebe za sve svoje propuste. Što je bezveze - da si u određenoj situaciji mogao postupiti bolje, najvjerojatnije bi to učinio. Napravio si ono što jesi jer nisi mogao bolje - nisi imao dovoljno informacija, znanja, vještina i zato što ti okolnosti nisu išle na ruku. Sad je najpametnije izvući iz toga neku pouku i postupiti bolje ako se nađeš u sličnoj situaciji.

No, kada se radi o događajima iz ranog djetinjstva tu ne možeš ni to jer nećeš opet biti dijete. Tu je najbitnije imati suosjećanja prema svom nekadašnjem ja i istodobno biti svjestan da to više nisi ti. Psihoterapija može pomoći da dođeš do te točke, ovisno o tome na kakvog se terapeuta namjeriš. Ne preporučuje se jedino u stanjima akutne psihoze (barem ne u današnje vrijeme). U svakom slučaju, djeluješ iznimno suvislo bez obzira na tvoju dijagnozu pa bi ti pt možda mogla pomoći da se osjećaš bolje i uspostaviš bolju kontrolu nad svojim životom.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom