Pogledaj jedan post
Old 20.03.2016., 14:10   #23
Ako se sve odvija u ciklusima, o čemu nam priroda sasvim dovoljno svjedoči (godišnja doba, dan-noć, aktivnost-odmor, itd) onda bi bilo nelogično zaključiti kako život bića traje jedan mali odsječak vremena, takorekuć' "zabljesne" iz ničega pa se onda opet nakon toga vrati u ništa, gdje ostaje "za vječnost", štogod to značilo...
Ovu proizvoljnu materijalističku sliku koja je očigledni i smiješni rezultat neznanja i bahatosti ne možemo usporediti ni sa čim što postoji u prirodi.
Zato je umu teško pojmiti je - jer odudara od osnovne životne logike, od životnog zakona kojega svako biće ima zapisano u sebi jer je ono samo taj zakon odnosno sam život.

Bahatost je u tome što se neznanje prikazuje kao znanje, odnosno: "Ja ne znam čega tu ima/od čega se to sastoji - dakle, ako ja ne znam, onda mora da tu nema ničega i da se se sastoji ni od čega, jer da nečega ima ja bih već znao; nemoguće je da nešto može postojati a da ja to ne mogu dokučiti, ovako savršen kakav jesam"

Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Nije masta ,vec je vecno nistavilo naucna cinjenica.
Tvoja vjera u znanost je fascinantna.
Na njoj bi joj pozavidjeli i najfanatičniji fundamentalisti ....
Usput, kad smo već kod toga, ima li ta tvoja nauka kakav konkretni dokaz o Ništavilu - dobiven uobičajenom znanstvenom metodom?
Znamo da bez konkretnih laboratorijski ponovljivih dokaza ne možemo ozbiljno pričati ni o čemu...
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom