Pogledaj jedan post
Old 07.06.2008., 19:53   #20
totalna tuka za domaćinstvo :)

dakle, kkao priznajem, totalno sam neuka u tim domaćinskim poslovima, sad kužim da nisam nikad obraća pozornost na stvari koje su se, valjda, radile same od sebe...

mamu ne bih pitala jer..ma, znatekak je to sa sveznajućim majkama, a sveki me bed pitat...nije me nikad interesiralo domaćinstvo, a dosad mi nije trebalo jer sam uglavnom kuhala dan za danom...
sad imam malu beštiju pa jedva da stignem neki brzinski ručak skuhat...elem, da ne trošim vrijeme na pranje i čišćenje povrća, ja bih si to pripremila preko vikenda pa da mi je prek tjedna bar malo lakše i brže
ok, ne mislim sad da mi tjedan dana sve stoji nasjeckano u frižideru, mrkvu sam samo očistila od lišća i oprala, ali i to je nešto...
ja danas bila u tjednoj nabavci povrća i skužila da nemam pojma kak da šta spremim....oprala sam zelenu salatu, razdvojila na listove i ono , kaj sad..da ju spremam mokru il suhu, u vrećicu, u plastičnu posudu, u neku zdjelu pa pokrijem sa prozirnom folijom...

savjete, tipse, upute - molim....kak da povrće održim što svježijm i da mi se ne pokvari, a da bude što pripremljenije za kuhanje...
salata, kupus, kelj, mrkva, peršin, karfiol...štagod, zahvalna sam na svim savjetima...

a što mogu kad sam neuka, čovjek či dok je živ
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom