Pogledaj jedan post
Old 25.09.2007., 15:17   #57
Quote:
zizak kaže: Pogledaj post
Hvala vam velika na pomoći,

Naravno, mogao bih prihvatiti činjenicu da mi treba do 8 sati do zagrijavanja sistema, ali 24 ili 48 nikako, smatram da je to zaista previše i da nešto nije kako treba. Sa serviserom sam pokušao svakako ali to je njegova zadnja konstatacija ("ili ovako bez ventila ili ću ti staviti ventil pa čekaj dva dana").
Bez ventila čitav proces traje 2-3 sata, ja ću kupiti i novi ventil, pa probati jer mislim da mi ovako kotao neće dugo trajati.

Ako negdje dođete do tačne informacije koliko treba vremena, molim vas javite na post

Još jedna stvar, nekada se dešava da kada upalim ventilator, odnosno elektroniku i kada ventilator krene sa upuhivanjem zraka, desi nešto slično
hajdemo je nazvati malom eksplozijom u kotlu, serviser je to nazvao normalnim, tj. rekao je da se to nekad dešava kada kisik "naglo" uđe u kotao te da netrabem brinuti, trebam li???

hvala još jednom na pomoći!!!
To je plin koji nastane isplinjavanjem drva. Ponekad se to dešava, ali često puta je uzrok loš dimnjak ili nepotpuno zatvaranje klapne prema dimnjaku. Provjeri da li imaš pepla ili nečeg drugog između klapne na dimovodu i dosjeda. To se čisti iz ložišta (teško) ili demontažom ploče s gornje stražnje strane kotla. Uglavnom, ako se to i desi, ne smije biti jako bučno niti problematično.

Ali termoventil nemoj kupovati. Nije stvar cijene nego principa. U najgorem slučaju zovi tehničku službu na 01/6593-655 (gospodin Nikola ili Stjepan) i objasni o čemu se radi. Takav serviser nije dobar ni Viessmannu ni strankama
__________________
Viessmann service team
viess is offline