Pogledaj jedan post
Old 23.05.2009., 20:37   #4
Eto kako poznam svog prvo bivšeg pa sad opet novog disponenta.....misli se malo hladiti na meni ....
Dođem u nedjelju u 22 na plac....prvo traži gdje je moja "Meri".....kad sam je našao vidim da je sva zmazana ko kurvino dupe....ajmo prvo u praonu ....dobar neki kolega, ostavil ju je i na rezervi ....nek ide na mene potrošnja kaj se bu on s tim zajebaval.....nakon pranja tankiranje...a onda prvo na kompresor provjeriti zrak u gumama....napred je trebalo dodat 0,3 bara...(obavezno svaki tjedan napravim kontrolu tlaka u gumama).... dolaze 2 Rusa ....Jakob i Viktor .....Jakob je s menom bil za Uskrs u Albengi pa sam ga hranil ......objašnjava Viktoru kako dobro kuham ....on ide tek ujutro a moral je doć već navečer .....njegova šlepa otvorena .....gurtne vise ...netko ga hebe izgleda ....netko ko je dovukao nije dobro osigural pa je izgleda "unutarnja kontrola" sve raskupusala tak da onaj koji vozi dalje MORA nanovo osigurat....sjeda kod mene pa idemo tražiti moju šlepu....našli je ....prikopčal ....provjeril cukanjem da drži .....držiiiiiiiiii....viće Jakob : E jesi brutalan ......kažem ja njemu ak padne bolje sada nek kasnije ....otvorim vrata da pogledam ....ok ..od ruba do ruba ...i gurtne 2 poprijeko ...nema zime držiiiiii! Odvezem Jakoba do njegovog kamiona ....hebi ga već 23:30 ....kasnim zbog toga 1,5 sat ....ak bu kaj pital ..boli me ......nek pita kolegu zakaj nije opral i tankal ....

Evo malo slikica....malo je mračno ali obratite pažnju na stranicu kabine.....ispod spojlera su platični blatobrani ( nekad ostavimo šlepu i idemo solo po drugu ....a njemačka policija te može zaustaviti naplatit 200€ 2 boda i zabrani prometovanje zbog teh. neispravnosti...) ljestve su obvezatni dio opreme ...treba nekad na 4 m visine prebacivat gurtne ....i između ljestvi i dovoda zraka je metla ( partviš) ....ne zato kaj sam ja "vještac" pa mi treba metla već zato jer nakon istovara ostane dosta sranja u tovarnom prostoru ( špena od iverice npr.) , pa Rudi to lipo pomete ....nemožeš mušteriji dovest na utovar "kontejner za smeće" .. Ispred pumpe je bijeli kontejner za točit AD BLUE!!!!!!!!




Meri se kupa.....jest da je hladno ali ljepše cura izgleda kad je okupana i mirišeeeeeeeeeeeeee





A ovdje konju gledam "potkove" sve od naše pumpe , preko praone, kompresor je dostupno 24h dnevno.....ako trebaš nešto od opreme nakon 22h kad je radiona i skladište zatvoreno ....ide portir s tobom u skladište i uzmeš ...potpišeš ...broj auta ....ulje, sredstvo za pranje stakla, zaštitne rukavice , dodatne gurtne, lance, rezervne žarulje, žute rotirke .....rezervnu kutiju taho listića....sve kaj ti treba ali uredno ovjeriti potpisom u prisutnosti "službenika osiguranja"....sad u zimskom periodu imamo i skelu napravljenu za očistit eventualni snijeg sa krova prikolice a i LED ( ako je bilo minus temp a padala kiša) ....

Kompresor ....


Nego da se vratim na temu, put standardan, dolazim u Lagny nakon 8:15 h vožnje, 2 naša su već na rampi ....preko rampe spikam s kolegom turčinom....jebu francuzi kaj spikamo ....hebite se , obično traje istovar kod vas 2 ure ....mrš....dolazim ja na rampu ....jedan viljuškar istovaruje ....drugi koji je prije lajal što ja i turčin spikamo stoji gleda.... ovaj se vuće ko šepavi mrav.....počinjem svoj laganini francuski .....kaj je ...le francuz ?
Primer Mange .....rapide ....apres Mange dusma ( nešto u stilu kao prije kopanje ste bili brzi nakon jela polagano ? ) počinju se smijat ali shvačaju poantu ....ide i drugi pomoć prvome .....moja taktika paliiiiiiiiii!!!!!!! Istovar gotov ....ajmo dalje ...ulazim u kabinu ...na tom tom-u poruka ....ne idem za Amiens .....već me prije zval i pital sam ga jel važi i dalje Amiens ( ko da sam znao ) kaže da .....rekokoh znaš da danas nebum tam ....pita kak....lepo tak i tak ....do Amiensa ima 150km ....a ja nemam toliko vremena vožnje višeeeee....da kak nemam ....rekoh ne prči me .....znam da nema i BASTAAAAA! Zato me sad čeka promjena ....ajmo za Bazeilles ( Unilin firma MDF ploče ) pa utovar za Meisterleisten ( selo 20 km od doma) ....misli da me zajeeeee.....a meni paše ...tam je uvijek brz utovar....malo gurtanja ako se pripremi prije nije neki posel .....a on baš misli kak mi to smeta ....hahahahahahahahah.....vozim poprek na A4 koji ide od Pariza prema Metzu i Reimsu pa u francuske Ardene....prvi restoran na A4 i Rudi ide pajkiti ...naravno 2 pive roknem za laku noć....pogledam računar sa 15 tona do Lagny le Sec i onda dalje prazan gore dole....28l 100/km.....nije loše Rudi....
Fajrunt je bil u 14h a do Unilina ima još 140km ....i ne počinje prije 6 raditi .....znači krmi do 3:30....

U 3:30 zvoni mob budilica....bem ti najradije bi je hitil u 7u dimenziju .....ajmo Rudi ... ručnik i torbica idemo se tuširat ...u Unilinu na prijemu i vaganju je zgodna mala ......nemreš smrdit pred njom ko vepar u parenju .....u točno 4 ....Gentleman please start your engine!.....palim, konji se bude.....idem laganini ....pol ure ne više od 70 banki .....sad troši najviše dok se ne zgrije....računar javlja 80L.....70L...53L.....33L zvrk pada na 25L ...ok tu sam ga štel.....poslije sa 25 tona kroz Ardene bu počel cugat ko SUPER HIK .....s malo sreće i puno znanja dobil ga bum do doma na prosjek od 30L za oba dva dana .....tak je i bilo ....30,3 L na 100km....

Utovaril, gurtal, uzel CMR i pol ure kasnije sam na granici Francuska- Belgija....sad treba uzet vinjetu ....e da zaboravil sam ....bem ti firmu i disponenta kad je u stanju poslat na utovar 240km prazan.....20€ za francusku cestarinu .....a gje je 2 ure mojeg rada i fiksni troškovi po km ?

Na grani šupa od birtije ali se može kupiti vinjeta....ulazim ....stari je mrzovoljan ....pita oću li kavu ....ma jok , samo vinjetu ....gunđa ...rekoh non mon ami ....( zadnji puta s frendom popili tu 6 kava pa je bil jako zadovoljan) ....vraćam se u Meri .....zovem "buzdovana" od disponenta...zvrrrrrrrrrrr. zvrrrrrrrrrrr..... Schroetter .....čujem ga iz zvučnika....jel glavonjo pitam ga zadnji si puta imal nekaj protiv da nisam iđel prek Neufchateau ......kak se gospodinu mili danas? ste uboli noćas nekaj ? .....smije se .....hm....vozi kak misliš da je najbolje ..... Danke schön Herr Disponent.....aj bok ....vuče Meri 60 banki po usponu ....ide i guta....33L na 100.....aj dobro bu to opalo kasnije .....Namur ...ajmo za Liege ......pada na 30L ......drži do Bochuma kad ulazim u gužvu ....raste na 33 .....dolazim u naše Selo ....zovem "buzdovana".....jel .....kaj namjeravaš nakon toga ? Koliko imaš još vremena ? ) ops počel je paziti na to ....) nemam puno .....do Meisterleisten ima ali poslije je "FAJRUNT" a nemam ni smjene više puno .....ok idi tam ...ali bum te nazval ....nije prošli 5 minuta ....buzdovan zove...naravno kad sam već prošel rakrižje prema firmi ....dođi na plac otkači ....odmah ? Odmah .......ok šefe....nemaš brineš ....ajmo počasni krug oko sela ....parkiram i u dispoziciju ....sve glavonje na okupu ....šef podružnice .....njegov zamjenik ....šef disponent .... moj buzdovan i i još jedna "truba" od disponeta .....Šef disponent se svadi s nekim kolegom na telefonu ...neko je nekaj opet zajebal....pa je opet vozač kriv .....šef podružnice komentira : Odmah nogares .....znači neki novi je u pitanju ....

Moj buzdovan gleda na sat 17:30 ......u 3h krećeš, u Rheda stoji prikolica 1051 za Lagny le Sec ......opet ? da opet .....e moj buzdovane ....malo morgen , nemre u 3! kak nemre ....nemre osim ako ti platiš kaznu ......pa možeš skratit na 9 sati ....mogu ali ne kad imam 10 sati vožnje i skoro 15 šihte ! Gleda ko tele u šarena vrata .....Disponent truba gleda u mene pa u njega .....veli mu ne ide kolega ....ne nakon 10 vožnje! Sad mješa i šef poslovnice .....ne kaže 11 mora .....buzdovan guta knedlu .....ali može se skratit kaže šef poslovnice .....uzimam ga za rukicu i vodim do postera na zidu ( onog velikog s kojeg sam za ovaj forum kopiral te nove cake ) rekoh može ali ako sam prije toga napravio 3h pauze u komadu a to nisam ......je kaže on buzdovanu ......Rudi ima praf ......i gunđa si u brk u stilu ....vozači naše disponente morau učiti ....aj aj aj .... 1:0 za mene protiv BUZDOVANA ( smjem se ko "Mirko S. Zlikovski" kad smišlja novu psinu) Buzdovan je "Medo bere jagode" ....sam si je kriv ....dobro kaže buzdovan ....onda u 4:30 ali moraš do 15 istovariti u Lagny .....rekoh stari moj ako ide ide ...ak ne ide ....ne ide ....zaboraviš buzdovane da idem u 6 kroz Dortmund? Pa ti znaš koja je tam gužva ? Dobro je kad idem u noći kroz onda do Lagny ima 8- 8,5 h vožnje ali u 6 ujutro? I još moram po prikolicu u Rheda-Wiedenbruck? zaboravi .....ali ti si "gospodin moj" i " nema drugih bogova do tebe" .....on se smije .....ja samo velim ko se zadnji smije .....zna se ....najslađe se smije .....

Nastavak slijedi .......budite mi dobri dečki i pazite na sebe .....kak je ono rekel Fabijan Šovagović u onom filmu ? Nebu mene niko je.......!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom