Pogledaj jedan post
Old 23.05.2009., 20:51   #8
Utorak....11.12.2007.
U 6h sam u Warsteinu .....kovnica.....mrak...kaže čekaj jedan je već pod kranom na istovaru ...ok....dremam....idem na istovar ....kiša....istovario i izlazim kad već čeka drugi naš da istovari iza mene ....javljam se Michaelu...kaže idi za Erwitte pa zamjeni šlepu pa Geseke....istovar ( sve domaći teren) još na putu se predomislio...kaže ostavi je tamo i dođi za Rheda ....uzimaš kolegu na kamion.....dolazim u Rheda....dolazi jedan mali debeljuco ...Rus....radil je kod nas u radioni ko bravar....poslali ga da položi za kamion jer kao ne trebaju ga u radioni ali trebaju vozača....6 tjedana dok je napravil vozačku....za to je vrijeme imal punu plaču .....meni mrsko , dečko je ok....ali malo mjesta u kabini kad je još on svoje stvari napizdil unutra....Michael veli uzmi 1025 i idete za Saarlouis....rekoh nemam ja više puno za voziti .....kaže daj njemu on može......idemo za Erwitte u Hella tovarit ambalažu za Saarlouis.....mali je bravar ali za vozača mora još ŽGANCI JESTI!!!!

Oprali smo kamion i šlepu, natočili gorivo i Ad Blue, ja vozim još do ulaska na autocestu ....idem na pumpu uzet cigarete.....rekoh Rusu ( Ivan se zove) sad ti dečec !

Jebate nezna ni dijagramske listiće promjenit.....pali ....kreće .....odmah mi puls raste ...da nisam viknul pokupil pi sa šlepom pumpu ( zadnji kraj kad se zabaci) ....ne ide mu nikako sa Powershift...ne kuži sistem......stani rekoh na parkingu prvom....ajmo lekcija.....jasno ? Jasno kaže ....ajmo onda dalje ....vidim nije jasno ali šutim....dere u 6 i ne misli mijenjat .....rekoh dečko ajmo ....gas do 1500 okretaja....žmigavac ....pogled i gas na traku .....sve simultano treba ....mijenjaj....zbunil se i zašaltal.......vozi 78km/h .....kaj sam ja bogu skrivil? Sam se kamenjem bacal na njega? Vidim nebumo mi tako stigli nikad u Saarlouis.....ajde na A45 ima Autohof Wilmsdorfu ....tam me čeka Sabina......dugo je nisam videl....ja do tam trebam 1 uru , njemu 2 ......izlaz.....uzbrdo....kružni tok....i KREPA MUUUUUUU:....bože to još nisam doživel.......gore na parkingu gužva .....ne vidi kud može....rekoh mali daj sim bum ja parkiral dok ti nekaj ne spizdiš.....

Idemo u restoran.......Sabina dela....dolazi k meni ....smije se od uha do uha....pusa ....mali zinul ko som ......kaj buš pita ona....znaš kaj bum za ono drugo nemam cajta a i ti delaš....ona se smije ....Ivan Grozni ( grozno vozi) niš ne kuži......dolazi mi terina svatovske juhe ....s puno kokošjeg mesa i rezancima.....sad bi i mali nekaj jel.....malo se spikamo pojeli pa moramo dalje.....idemo do kamiona.....Ivan Grozni: Rudi nebi ti ispeljal ovo? Mali ak se sednem onda bum i vozil dalje .....na tvoj dijagram! Samo ti daj slaže se on ( hebi ga sama brda su a i kod Frankfurta preko Mainza za Kaiserslautern je takva gužva da bi se zgubil.....

Ajde ja vozim dalje .....stižemo do Kaiserslauterna ( glavna američka baza za Europu) i jedva nalazimo mjesta na Autohofu ....u pokušaju da uđem na jedno mjesto zakačil se kabel od ABS za šlepu i izčupal cijeli konektor.....ma ok je to bez ABS možemo dalje bez struje na šlepi bi bilo grdo.....idemo na šank ....mali popil pivu i veli dosta ...a meni se otvoril «fergazer»........ipak idemo spat tek oko 2 ure ....

Srijeda, 12.12.2007.
ujutro idemo dalje ....ja vozim prvi ....rekoh mali sad gledaj po danu sve kak to ide....dolazimo u firmu .....viljuškarista isto rus ....Ivan Grozni ide van .....viljškarista ko da je Staljin ...mrzovoljan.....hebe da smo 2 ure kasno .....ma ko ? Gdje tu piše da je termin? Nigdje! Ne jebi baćuška jer buš vikal celi dan «PERESTROJKA» ak ti zviznem jednu!....istovarili ...dobili utovar u Sankt Igbert....čeličana ....čelična pocinčana žica u kolutima za Werl ( prema doma) ......vozim 4,5 ure i dam Ivanu Groznom ....danas mu bolje ide...ali troši 45 litri .......prolazimo Mainz, Frankfurt , rekoh sad idemo na Giessen pa na Marburg i onda obična do doma.....da uštedimo na cestarini.....vozi mi previše desno ....Grozni ....rekoh , ak ti s esviđaju ovi stupići ...stani, bumo uzeli jednog u kabinu !.....on se smije .....pa nemoj me jebat ...voziš na picinu dlaku od njih! Kad mijenjaš brzinu tražiš pogledom gdje je ručica i zaboraviš se i zaljujaš cijeli kamion s drugom rukom! Ošli bumo u 3 PM ak tak nastaviš! Puštam ga da se znoji, ali znoji i on mene! Ipak ide nekako .....čak je pal na 38 litri s potrošnjom......zove Michael.....kad ste tu ? kaže hoće nas razdvojiti ....ali tak da ja ujutro imam čisto za voziti .....vidim da bi on rado da ima onu stvar u guzi a dušu u raju ....a to ne ide skupa...rekoh daj si smisli pa javi .....kasnije zove, kaže kad istovarite u Werlu idete za Soest u Actebis i tovarite za Wels u Austriji ......znam Actebis ...to su kompjuteri .....pita imaš carinsku žnjoru? Nemam! Onda idi preko Erwitte pa uzmi u skladištu.....ok sve jasno ( carinska zato jer je cerada pa kad natovare plombiraju do doredišta i mi nesmijemo u skladište.....full service!) .....dolazimo u Olsberg ...rekoh malom ....pazi sad ovdje idemo desno ali je malo usko .....lijevo ti je «otok» sa semaforom a desno semafor i znak a sve zakrenuto u špic! Pazi kak buš prošel! Čekamo zeleno svjetlo i krećemo kad mali prpići ravno ! Grozni bem ti sve! On me gleda tužnim pogledom Cocker Španiela koji je skrivil nekaj....kaj ne tu ravno ? NE , jebi ga!Kaj sad ....pita...nikaj ...vozi dalje ravno .....bumo okolo ....tu bi se znojil samo na tom mjestu ....sad buš imal 5 km znojenja velim ja njemu mrtav hladan......počel je stenjat kad je vidjel kak se zajebal ...cesta uska jedva za jedan kamion a kolege koji nam dolaze u susret nemaju namjeru maknut se desno ni za jotu i piće ko manijaci .....gledam na sat ....jebate još stignemo u Imbiss na šniclu u Erwitte ali ne ako buš ti vozil rekoh!.......kod Brilona stane na Bus stanicu ....mjenjamo se ....gaaaaaasss....45 km za 25 minuta sa 25 tona .......pauza i večera ...unutra teta vesela ....ne poznam je .....dolazi ekipa koju znam ....zajebancija ....kad ulazi mlada cura .....ispada kčer od «tete».....mala očijuka s menom a ujedno želi mater utrapiti .....mala moj ne meeeeeee!pauza gotova .....na plac u Erwitte, moram u «ministarstvo unutrašnjih čitaj WC) .....Grozni je organiziral sajlu i novi ABS kabel.....prolazimo kroz praonicu i idemo u Werl ....parkiramo kod Aldi distribucije.....pivce ...tv ....i džonja.....kad mali već u 6 počinje planinariti po kamionu .....pusti me da spavam vićem!

Četvrtak 13.12.2007.

On ode u izvidnicu za istovar ..kaže tu odmah ulazimo ...ajde dobro ....krenem ja uđem u uski prolaz ...stojimo i čekamo .....kaže naprijed nemožemo stoje kamioni .....moramo u drugo vanjsko skladište ....jebate jedva sam ušao a sad još na nazad van .......a vani nema mjesta !!!!!

Ajde izađem ja van ipak .....viće Grozni .....ja ni u ludilu nebi uspio ....ma bi Grozni samo vježba ti treba ! Itovarili mi tu žicu ....idemo na utovar računara.....utovarili ....ajde grozni sad ti......idemo na Kassel .....ovo ti je sad malo drugačije ....nije tako teško ali je visoko težište...za razliku od žice.....mali je shvatio drill ali se i dalje drži 75 ko pijan plota......Grozni daj konjima zobi! Ovak nebumo nikad došli u Wels! Pita me ....buš ti vozil kroz kasselska brda? Mene je frka! Ok budem ja .....al na moj dijagram veli on ....ok na tvoj dijagram .....vidim da se splašil zibanja šlepe i kasselskih brda ( nisu baš za nekog ko je jučer tek položio ) ......kod raskrižja Kassel stal je i ja preuzel.....vozim i razmišljam tko je došel na ideju da mene postavi za «učitelja»? Učitelji su uvijek oni koji su kao najbolji vozači u firmi ( bar bi tak trebalo biti ) a ja sam kao buntovnik.....i još nije gotova priča koja je u tijeku .....jel ovo sad meni kao da me zajebavaju ili trebam to shvatiti priznanje? Neznam još ....bumo vidli kad bude čiča mića i gotova priča! Projurili smo sve i kod Bayerische Wald velim ja njemu da ide na pumpu ....kasno je i sve je puno ....stal se tak da pol šlepe viri na usku traku i nitko ne može proć....ne vidi on to .....uzmem ga za rukicu i vodim da vidi kak je stal .....idemo u pumpu provjeriti Go Box neznam jel prepaid ili postpaid.....nek je očita ....veli postpaid ....sve jasno ....objasnim i Groznom ....cijelim putem pričamo i dajem mu tipove za ovo ili ono ...sve kaj mi padne na pamet ......ulazimo u Wels ...rekoh ako je velika špedicija onda ima šanse da još istovarimo i odmah tu u samom Welsu ima Autohof......jebate istovarili za čas .....idemo na Autohof...sve puno .....guram se na rikverc iza nekog srbina iz Čačka.....spavamo

Petak 14.12.2007.

...ujutro netko lupa .....on se budi .....rekoh mali tišina nisi niš čul....spavaj dalje ....nesmijemo ionako prije 10 nikud .....nemre on ...izlazi .....nema ga ...opet netko lupa ....otvaram prozor ..neki mali stari ....moraš odavde kao ne mogu kamioni u pranicu ....aj ne pizdi ne mogu nikud ja njemu na njemačkom .....što da nisi pijan ? ne već sam umoran ! ode Čiča .....evo ga opet za pol ure ....skužio ja da je on iz bivše YU....opet lupa ...otvaram prozor i pitam ga koji mu je kurac! On zinuo.....rekoh briši dok nisam izašel van! Kaže ide ali da bu šef zval policiju .....ma boli me nek zove! Idem ja sad do šefa .....uđem, na kasi mala neka .....nasmijem je u tri riječi ....dolazi šef ....kaže ajd na kavu on časti ....za tuširanje moram čekat.....u kafiću riba od kojih 4 banke aliiiiiiiiiiiiiiiiii raketa zemlja – zrak!
Nakon kave i tuširanja krećemo na utovar za Ploesberg ....samo 320 km .....prazni....mali voziiiiiiiiii........ja džonjam na sjedalu .....hm tovarimo neke daske ....nitko ne piše u papire tonažu ....znam i zašto .....ima po mojoj procjeni mnogo više od 25 tona koje smijemo .....do krova ! Kako se penje u brdo procjenjujem na nekih 30-32tone daski samo ...ja vozim , mali se boji ....cesta malo bolja od kozje staze .....grbava .....nakon 20 km .....peeeeeeeeng....grunulo ko top.......ajmo u stranu ......ošla guma na šlepi ....nova šlepa .....nove gume i odeeeeeeeeeeeeee.......evo mali sad buš baš imal kompletni repertoar učenja .....ajmo dizalica ......odšarafi rekoh dok ja složim dizalicu pod osovinu.....kaže misliš da bu to išlo ? MORAAAAAAA! Na minus 10 ja pumpam šlepu gore .....gubimo dobar sat vremena ....kosti mi se smrzle ......ajmo sad po gasu do Bayreuta ...pa na Bamberg ....Fulda ...Kassel i doma .....jebate u kasselskim brdima koja sa 25 tona prolazim sa kojih 50-60 km minimalno .....idem u 5 minus na 1700 okretaja 25 km/h ......ovaj puta su me zaje.....drugi puta idem na prvu vagu ......i onda nazad kod pošiljaoca da skine višak nazad !!!!!!
Došli u Rheda ...opral kompoziciju ...i ostal spavat ....ne ispalti mi se doma ...ujutro bi morao opet doć zbog zamjene gume ( one puknute) a to je tamo i nazad skoro 100 km ....pa puta 2 .....ujutro dečki pitaju kako Ivan vozi ....rekoh ko i svaki početnik ....ali ima potencijala .....sve 5 ! Nebu Rudi nikad nikoga bacil lavovima od kolega .....nitko od nas nije rođen sa iskustvom ......uglavnom naučil je u 5 dana sve kaj trebalo ....u ponedjeljak ide u 5 sam sa svojim kamionom iza mene na svoju prvu samostalnu turu !!!!!!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom