Pogledaj jedan post
Old 23.05.2009., 20:03   #12
Nedjelja 13.01.2008.

Cijeli sam se dan zfrkavao po doma, obzirom da je najbolja supruga na svijetu još uvijek u Zadru, znači Rudi "sam svoj majstor".....spremaj stan, uzmi jogger i briši po cijelom stanu taj hebeni laminat....idemo u veš kuhinju u podrumu ( u zgradama su ovdje svugdje veš kuhinje gdje stanari drže svoje perilice i sušilice da ne smetaju u stanu) .....sortiraj svoje rublje ....šareno svjetlo posebno, šareno tamno posebno, i tako to....prva runda u perilicu, ajmo gore, peri suđe.....briši prašinu.....ajmo dolje .....prva runda iz perilice u sušilicu .....druga runda u perilicu....odmjeri tekuči persil ....stavi u bubanj ( to mi je najbolji sistem) odmjeri Lenor i stavi ...uključi ....ajmo gore ....cigareta....pa spremaj balkon ( postal je skoro pa skladište) nosi dolje u podrum u šupu ( 4x4 m ) .....onda opet treća runda pranja isti sistem ...oprano u sušilicu ....suho gore na peglanje.......spremaj spizzu u frižider za put....onda za notebook i radi obračun dnevnica.....dnevne protokole isto tako ......bez toga samo osnovna plača ako nema protokola ......a ako nisi predao obračun dnevnica onda čekaj svoju lovu .....koju si već na putu potrošil....

i tako ostavio ja svoju vreču za spavanje i jedne i po dalmatinski za hlače naravno da su kod mene odavno "Gaće" ( odmah pjevam onu "dalmatinkaaaa, dalmatinkaaaaaa.....3 ljubavi svoje imaaaaaaa) i mislim na svoju dragu .....ajde moram i nju nazvat .....

pola ure "kulture" .....žena ne prestaje ........."ajme a gospe moja popizdit ću s materom......ajme ovo ajme ono ....ajme jedva čekam da se vratim.......ma ne samo ti dušo ....i ja jedva čekam da se vratiš ovamo.....onda ne moram prat, peglat .......


Polazak je stavljen na raspored za 23h....znači Rudi, najkasnije u 22 krećeš put firme ....moš si mislit .....

odem u 20:30h u podrum , sad bi mralo biti gotovo ....jest brus.....perilica stala , sušilica stala .....ali prvo vidim samo sušilicu ....zamalo pa skidam svece po katoličkom kalendaru redom.....koji je sad k.........c?

Sušilica NOVAAAAAAAAAAAAA nema ni godinu dana .....uzeo pravu ....skupu WHIRPOOL ....ima sve nekaj "te 6to čulo" ( prepoznaje vrstu robe pa sama odredi program) pa .....nisam izdržao da je ne šutnem nogom !!!!!!! ( uh koje olakšanje) provjeravam kabove sve ok ....a tam sam tija te gaće obuć na posao .....gledam perilicu ...otvaram ....božeeeeeeeeeeee, pa još ima vode i program nije do kraja prošao!!!!!!!!!!!!!

stavljam utikače za struju u utičnicu od susjeda ....NE RADIIIIIIIIIIIIIIIII ni tu ! Provjeri osigurače RUDIIIII! Sve štima ...idem kod susjeda ....možda on zna nekaj .....gleda i on ....idi gore u stan ....gore je izbacilo osigurač! I vidi stvarno .....dok sam ja bio u kadi mora da je izbacilo od dolje i nisam čuo .....preklopim tipku automatskog osigurača ....sjurim se dolje ....sve DELAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!

A kitu labudovu......čekam da završi ....a vrijeme mi ide ....22h a još nije dogotovilo ......ajmo gore ...ma ko ga šiša ....umjesto vreće morat će friško oprana deka samnom ...ona koja je na sjedečoj garnituri da je "štiti" kaže moja najbolja na svijetu!

Gas do auta ....Meri pali čim vidi ključ....ajmo još na pumpu ....i gas po sklizavici ( padala kiša i sad navečer na 2 stupnja led )

Stižem u firmu točno u 23h ......Christian je već zakačil šlepu i spika sa Felixom......na brzaka hićem stvari u kabinu ....andiamo amici ......ne idemo daleko ....u Gutersloh u Mohnmedia ....neki časopisi za Speyer .....Christian vozi prvi ....on je tu doma pa zna sve ....

Na porti nam uzimaju čak personalije ( mlada cura pa se malo zajefrkavamo s njom ) .....ajde na rampu 31......tamo unutra imaju pauzu....
sve njemci i jedan "berač banana" Mister tallyman.....tally me banana!!!!!!

Kaže idi preko na rampu 24 dođem odmah....i fakat , za manje od pola ure gotovi ....sad po gasu! Imamo termin u Speyeru 8h ....nije bitno do tam nema više od 6 sati s pauzom zajedno.....

Ponedjeljak 14.01.2008
Christian pita idemo rutom preko "Sauerland" ( Brilon-Olsberg-Winterberg-Marburg-Giessen-Frankfurt-Darmstadt -Speyer) ili idemo sve auto cestom?
Znam da se pita ima li leda ili čak snijega kroz Sauerland ( Winterberg je najveće zimovalište sjeverno od Alpi)

Ma stari velim ja njemu....kaj nas boli .....vani je vedro ....snijega nema a i da ima ....u bunkeru su "kadene"....a i tamo "soljenke" praše cijelu noć ako treba a na pogonskoj su Michelinke ....i imamo 25 tona gore, trakcija u nedogled!....aj dobro veli on ....Brilon.. s desne strane jedan od Mercedes leasinga Witteler.....kamiona novih ko u priči ....na semaforu desno pita on .........ma ne piči ravno pa odmah desno na Shell pumpu!

Zakaj pita on.....zato jer mi sad treba šalica i to velika "crnačkog znoja" ( njem. "Negerschweiss) ..on me bledo gleda , pita kaj je Negerschweiss? Pa kava blentoneeee!!!!!! Pada preko volana od smijeha .....parkiramo i idemo na vrata .....skoro sam nos zalijepio na staklo ....zaključano!

Prodavačica gleda mene kako mašem ....skaćem ko pantmimičar ....prepoznaje me ....otključava ....veli zato kaj si to ti .....nakon ponoći zaključavam ....sigurnosni razlozi pa samo noćni šalter radi ....toči nam crnački znoj u papirnate čaše....ja ko "cocker španijel" jurim do frižidera .....rekoh i krila trebam...pa fanta ....pa naravno i 4 "ručne granate" ( konzerve od 0,5l crne pive DIEBELS ALT) .....ona piša od smijeha a Christian s njom skupa.

"Nema odmora dok traje obnova" hićem parolu i nalog "pokret" ......Christian vozi do Rastplatza kod Wetterau na A5 nešto prije Frankfurta.....onda ja preuzimam. Naravno da smo morali usput kod promjene "zaliti travnjak" da bolje raste! Digni nogu ko i sva ostala braća kad pišaš vičem Christianu ....sad doslovno piša od smijeha!

Sjedam u ovo "invalidsko vozilo" od Axora.....sjedalo? Namješteno !......retrovizori?.....Chek....namješteno....ruka na polugu ručne.....otpuštam ....žmigavac ....bojni poklič "GEEE....ROOOOO....NIIIIIII...MOOOOOOO" dok dajem gas i ulijećem na A5 ko furija ( ide malo nizbrdo) već je 4:30 ....samo što dalje odavde...proć Frankfurter WESTKREUZ i Frankfurt Flughafen dok nije počelo kreni - stani...kreni -stani .....duga nizbrdica prema Frankfurtu....1 stupanj celziusa ....85-90 km/h .....ON DRŽI ( AXOR) govorim na glas ( aluzija na reklamu 3 vremenski taft lak za kosu ) .....Christian prepoznaje reklamni slogan i sad se drži za trbuh od smijeha!

Frankfurtska zračna luka osvjetljena ko Betlehem u bibliji!

Darmstadt.....sad se ide na A67 pa poslije na A6 ......pedala do metala ......kod Hockenheima van na drugu autocestu....2 izlaz nakon raskrižja .....AXOR DRŽI! 2 zavoja ...jedan kružni tok ....tu smeeeeeeeeeeeee!
Hebi ga ...tek je 6h! a naš termin je 8h! Kaj sad ?

Palim DVB-T ....gledamo jutranji program i drinjamo u sjedalu ( nema šanse na leđnu peraju kad su stvari na krevetu )
7:45h......pali motore ...........idemeee nutra!
Veli nema rampe .....ma da ga nebi malo "beli medo" po ovoj šljivi ne otvaram stranicu ....nema boga .....rudla pa z guza....ko ga xxxxxxxx!

Sad vidim kaj smo vozili .....sirove IKEA kataloge za Italiju ...tu budu sad rezani i vezani i onda dolje k žabarima!

Gotovo ....prazni .....sad za Grossunstadt.....za to treba kroz Dramstadt a tam nesmijemo s Axorom ....zaprto za tranzit ...ma nebu mene niko jxxxxx! Pravim se blesav ....Christian pita a kaj ak nas zaustave ? Ne brini , rekoh ......ja njemu samo "NIX FERŠTEN .....IH AUSLANDER!" Pičimo kroz Dramstadt i niko nas niš ne pita ....naravno da ne kad su svi blagajnici u "narodnoj nošnji" bili na izlazu i naplačivali "cestarinu" za one koji su s istočne strane htjeli kroz Darmstadt !!!! heheheheheh..... budale i bog štiti mislim si ja .....

U RESOPAL ulazimo ...( pjevam si Davno je davno bilo toooooo ......kad sam zadnji puta ovdje tovario ......a prije je znalo biti svaki drugi dan ) .....parkiram i ajmo u expedit ...to direktno drži SCHENKER....resopal samo proizvodi i tovari ! Ajmo sas do hale 14.......u redu ko patkice stojimo iza 3 kamiona .....tražim viličara .....dajem mu papir i pitam unutra ili vani na "šljivi zimi"? veli unutra ...ok ....velim Christianu da idemo otprt odmah stranicu ....pripremit gurtne koje ćemo unutra tek bacit preko krova i zakačit na šinu ....zakaj ne odmah pita? ....zato jer dok uđemo u halu budu pale dole pa nismo niš napravili neg dodatni posel!

Viličar izlazi , gleda ko Sherif kad je vidil Stalonea .....ovi naprijed još zabarikadirani .....mi otkriveni ko ljepotica noći.....ovima veli da pripreme a mi prek reda u halu !

Christian je već na šlepi i kači redom gurtne koje sam ja bacil preko krova......sve ko po loju ......za 20 minuta smo puni .....mašem viličaru na pozdrav i penjem se u Axora ......van iz hale ....tam bumo zategli gurtne.....da on može slijedećg počet tovarit!

Opet u Schenker po papire i pjesma ...." i mi se vozimooooooooooo" ........idemo za Brilon .....iverice za proizvodnju kuhinjskih elemenata ....znam gdje je, jer imaju tvorničku prodaju ( izložbeni kuhinje koje su samo za slikanje za katalog samo prislonjene nisu montirane bile ) i ja sam htel tam kupiti svoju prije 3 godine , ali nijedna se mojoj najboljoj nije svidjela pa sam kupil za 3k € u IKEA .....bijela ko padani snijeg ....pečnica posebno u visini očiju ....i mikrovalna isto ....da moju dragu ne šiba išijas kad gleda pečenku ....kaj ne ? Koliko se ona veselila toliko sam ja pizdil za euronima jer smo mogli kupiti za pol manje .....( sad je i meni drago da smo kupili ovu ...al ja nebi bil ja kad nebi pizdil )

uglavnom u 18:30 smo bili u Brilonu, jedino mjesto za noćenje ista Shell pumpa ko ujutro .....preko puta je " Mc Špek"...idemo tam nekaj prigristi.....nazad u Axora ....satelitska vun......sorry Christian , svaka čast Astra i kojih 50 njemačkih programa ....danas bumo gedali "vruću pticu" Hotbird i HRT !

Dnevnik i tako to !

Kad krećemo pita ? tek u 7 ujutro ....kažem, ne delaju prije 7:30!
Ok .....popili još koju "ručnu granatu" i leđna peraja !

Ujutro on traži MOJ kanister s vodom za " jutarnji ritual" .....ja uzimam neseser i ručnik on me gleda čudno misli ja se pripremam poslije njega....na pumpu, pa prvo crnački znoj a onda ključ od tuškabine ....odo ja pod tuš ....nazad ko novi .....pa kaj nisi rekel ...p akaj me nisi pital hehehehehe

Iskrcali ....zovem u Houston....veli čekaj ....ma daj ....moramo u "WERKSTATT" ...zakaj ? zato jer moramo promjeniti SIM karticu na Tom Tom zvali su prošli tjedan .....sad nas ne vidite gdje smo ......aha ok ....idite u Erwitte ....na putu do Erwitte zove "houston" ....dojte sim .....još boljše!

Na placu smo , "stručnjak" odmah nosi novu karticu dok tovarimo palete nekih 300komada za vratiti u Mohnmedia...i još jednu špediciju u Bielefeldu ( domači teren) .....vidim Jensa ( poslovođa radione na našem placu u Rheda...) viče ...koji kxxxxxc stojite tu gdje mi je prilaz za role za kočnice ? moram s ovim na test pa obaviti periodični....hebi ga Jens ...al kad si već tu .....evo ti SIM kartica pa mjenjaj ionak si ti alfa i omega za to !

Dok tovarimo i Jens prtlja po žicama i kablovima i osiguračima ....dolazi disponent.....veli naredba odzgora....NITKO VAN SA PLACA DOK NIJE PROŠEL KROZ PRAONICU!
Kaj pa sad ? .....stari je na putu do ureda vidil 2 naša totalno prljava i žuč mu se digla ..... došel je u dispoziciju , zderal se i postavil one čunjeve pred rampom za izlaz osobno .....nemreš van dok h ne makneš a kroz prozor gleda jel kamion i šlepa oprana! SVe lepo i dobro da nije servis tu koji popravlja pokretna vrata od praone ....netko je opet bil slep pa ih je malo poravnal !
Ajde ionako stojimo pred praonom .....nutra i Axora tuširat....pa odvezli te palete i na kraju u Mitsubishi Bielefeld ( tvornica papira) .....tovarimo za Le Bourget ...drugi aerodrom u Parizu!

Znam da bu sutra opet nakon istovara Sully sur Loire.....opet iverica....

Uglavnom došli smo do pred Pariz....počinjem tražiti parking ...sve puno ...skidam sve svece s kalendara .....Aire de Asservilers .....sve puno i portugizac se stal u zavoju ...nema prolaza ...sorry kompa ali ovo buš moral maknut da projdem.....ipak smo našli 2 parkinga dalje ...Christian veli da idemo do odredišta ....nema niš Christian....pogle kaj piše za adresu , to nema veze s adresom ...i gjde bumo se onda vrtili cijelu noć!

Utorak 15.1.2008.

krećemo pa dnevnom svjetlu ....i sve kak sam rekel ...nigdje ulice nigdje firme .....kažem mu da stane , tu je neka kurirska služba ...ak oni neznaju ?
Ulazim unutra ...Bon Jour! ....bon jour ....cura ko slika ....i jedna kmica stoji za pultom ....cherche bla bla .....od ove zgodne neki bla bla ko rafal ....do you speak english? Slowly odgovara ....pa nek kaj neg sowly ...verry well ....javlja se kmica s smjehom Tine Turne : I speak much better .....i like french more .....smijh .....našle cure u svojim programima preko interneta i kaj ti ja znam .....izprintale .....au revoir ! Merci .....u Axora i piči .....Christian vozi ....istovarili i dalje za Sully .....Chritian pita kuda ? Sad je hrabar , nema više trtu od centra Pariza, on hoće opet na autocestu ....niš rekoh , tam je sad krkljanac idemo kroz centar ...samo prati znakove Periferique Sud ! Vozi ko veliki !Na A77 mijenjamo se ja vozim zadnjih sat vreman do Sully ....expresni utovar za 1 uru smo gotovi bili .....ajmo nazad odredište Bad Oeyenhausen....nekaj ko Krapinske toplice kod nas samo veće! hehehehehe

Počinje večernji promet a moramo kroz Pariz.....na ulazu opet Mc Špek! jedva našli malo mjesta sve puno na parkingu ...prolazi jedan W201 smeđi isti ko moj bivši ......riba unutra ....skoro golaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.........ajmo jest ...za ovo nema love !
Polužuje me opet jedna "kmica" ....neki tip francuz priča s njenom kolegicom .....mala me gleda a njega ne kuži kaj hoće ...ja se nasmijem ....i ona isto ...bem ti francuski moram ga usavršiti ...ne samo onih par riječi ....klopamo i dalje !
Računamo ovo i ono ....kako kod računali sutra nemremo stiči do vremena dokle rade .....kaj bumo ?
a kaj bumo , na naplatnim kučicama idemo delat pauzu od 1h......pada odluka da pičimo do firme ....onda smo "platt" nema više tek nakon minimalno 9 sati odmora.....ionako nam nedostaje vremena za vožnju da dođemo do istovara .....a i točit moramo goriva
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom