Pogledaj jedan post
Old 09.10.2007., 14:18   #30
Quote:
ja-koja-jesam kaže: Pogledaj post
Bok, nadam se da ovo nije bilo već stotinjak puta, ili nema nikoga toliko naivnog kao ja? Tražila sam temu ali mi je već ponestalo vremena za tražit je.
Uglavnom, kupila sam nedavno kućicu, preko agencije (prva kupnja) i nisam provjerila kako stoje stvari s režijama. Mislila sam, valjda to glasi na ime vlasnice, a ne na kuću kao takvu, pa ako je neki dug to se od nje naplaćuje, a ne od mene. Ali ma kakvi, nedavno nazvala Elektru (struja je bila isključena već prije) i oni mi rekli da je žena napravila dug od 4 i nešto tisuće kuna (nije mi jasno kad je to uspjela) i da ako hoću da mi se struja uključi moram ja to platit, plus uključivanje.

Valjda sam ja bila previše zelena pa vjerovala u nekakvu logiku stvari, ili me Elektra mulja i pokušava iskamčiti što se da? Uglavnom, pitanje je na kakvim temeljima oni imaju pravo tražiti od mene da platim dug nekoga drugoga i može li se išta poduzeti po tom pitanju? Tužit Elektru za iznudu?

A druge režije nisam još ni provjerila.

Zvučim zeleno sama sebi, ali jbg.
ako u kupoporodajnom ugovoru nemaš stavku da je prodavatelj dužan podmiriti sve zaostale dugove vodu struju plin itd.do dana određenog ugovorom nažalost morati ćeš sama platiti dug jer si kupila kuću sa teretom to je nažalost tvoj propust ali još uvijek nakon što platiš možeš tražiti da ti gospođa regresno vrati pare.
__________________
... još uvijek sama ...
helena1 is offline  
Odgovori s citatom